استاد خاتمی:

ذی الحجه، ماه امامت، ولایت و کمال دین است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علی خاتمی با اشاره به اینکه در زمان امامت آن حضرت یک نهضت بزرگ فرهنگی و اعتقادی آغاز شد، افزود: آن امام معصوم، بزرگترین، بالاترین و کامل‌ترین آکادمی علمی دنیا را را پایه‌گذاری کرد که مشابه آن تاکنون نیامده است.

 

وی با اشاره به اینکه امام محمد باقر(ع)، نمونه عینی و عملی مکتب است، افزود: امام باقر(ع) با استفاده از فرصت دوران افول بنی امیه بستر وسیعی برای ایجاد دانشگاه بزرگ را فراهم و پایه‌گذاری کرد که احکام و مسائل دینی در آن بیان می‌شود.

 

خطیب جمعه زنجان ادامه داد: امام صادق(ع) تکمیل‌کننده این اقدام پدر بزرگوارشان بودند، پایه 24 کتاب فقهی، غنی و به‌روز مکتب شیعه، امامان باقر و صادق(ع) هستند و نهضت بزرگ علمی که امام باقر(ع) پایه‌گذاری کرده بود را امام صادق(ع) تکمیل کرد و 4 هزار دانشمند و استاد فقیه، دین‌شناس، دین‌باور و مدافع همه‌جانبه در مکتب امام صادق(ع) تحویل جامعه شد.

 

آیت الله خاتمی در ادامه به سالروز تاسیس بهزیستی و تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این دو مجموعه خدمات حمایتی خوبی را به قشر محروم جامعه ارائه می دهند.

 

وی همچنین به سالروز شهادت شهدای 6 ذی الحجه سال 66 در خانه خدا اشاره کرد و گفت: این روز به عنوان برائت مشرکان است که حجاج هر سال به دستور دین و قرآن، تجمع کرده و بیانیه امام(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن قرائت شده و سپس جهت اقدامه نماز به سمت حرم امن الهی حرکت می‌کردند که با بستن ورودی و خروجی، حجاج را با رگبار و باتون زدند که تعدادی شهید و تعدادی نیز مجروح شدند.

 

خطیب جمعه زنجان به هفته نیروی انتظامی نیز اشاره کرد وگفت: نیروی انتظامی نقش بسیار مهمی در تامین نظم و ات کشور دارد و محبوب قلوب مردم است.

 

وی با تبریک فرا رسیدن عید قربان و عید غدیر بر ضرورت قرائت دعای عرفه در کنار خانواده تاکید کرد و گفت: لازم است تا واقعه غدیر را فراگیر و جهانی کنیم.

د, 04/21/1400 - 10:14