استاد سعیدی:

اصلاح جامعه با پیروی از مسیر مستکبران جهان امکان پذیر نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سعیدی بیان کرد: روز هفتم ماه ذی الحجه سالگرد شهادت امام باقر(ع) است و همچنین نهم این ماه روز عرفه و دهم این ماه عید قربان را پیش روی داریم و همچنین 18 ذی الحجه عید غدیر و بیعت با ولایت است.

 

استاد سعیدی ابراز داشت: در دهه اول این ماه نماز دو رکعتی میان نماز مغرب و عشا وارد شده که دارای برکات بسیاری است.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: در ماه ذی الحجه حضرت موسی(ع) برای دریافت کتاب مقدس تورات به چله نشینی و اعتکاف رفته بود و ایشان به حضرت هارون سفارش کردند که جانشین من در میان امت و جامعه باشد و از مسیر ظالمان پیروی نکند.

 

امام جمعه قم بیان کرد: مفسران حدیث منزلت در ذیل این آیه، حدیث منزلت را آوردند و پیامبر اکرم(ص) در این حدیث فرموده است که حضرت علی(ع) همانند حضرت هارون، جانشین من در میان امت اسلامی خواهد بود.

 

امام جمعه قم اظهار کرد: اعتکاف حضرت موسی(ع) شبانه روزی بود ولی در قرآن کریم از شب های آن یاد می کند، زیرا که بیشترین برکات و عنایت های معنوی در نیمه های شب روی می دهد.

 

وی با بیان اینکه حضرت موسی(ع) قوم خود را بدون راهنما و رهبر رها نکرد، بیان کرد: حضرت هارون نیز از پیامبران خداوند بوده اما مأمور به دریافت تورات نبوده است و همچنین در غیاب حضرت موسی(ع) رهبری امت بنی اسرائیل را برعهده داشت.

 

نماینده خبرگان رهبری ابراز کرد: آشوبگران بهترین فرصت را برای رسیدن به اهداف خود در غیاب حضرت موسی(ع) می دیدند و همچنین می خواستند با حضرت هارون وارد مذاکره شوند تا اینکه در قوم بنی اسراییل فساد ایجاد کنند.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: حضرت موسی(ع) به حضرت هارون دو ماموریت مهم را واگذار کرد؛ نخست اینکه ایشان به اصلاح میان امت و جامعه بنی اسرائیل بپردازد و دوم اینکه از مسیر مفسدان پیروی نکند.

 

وی با بیان اینکه اصلاح جامعه با پیروی از مسیر مستکبران جهان امکان‌پذیر نیست، افزود: مسؤولان نخواهند توانست با پیروی از غارتگران جهان و مستکبران دنیا امور جامعه و کشور را  اداره و اصلاح کنند.

 

استاد سعیدی بر ضرورت همراهی و پیروی مردم از ولایت فقیه تاکید کرد: مردم ایران با پیروی از دستورات اسلام و مکتب اهل بیت به پشتیبانی از نهضت امام خمینی(ره) پرداختند و سبب پیروزی انقلاب اسلامی شدند و ملت ایران همچنان به حمایت از نظام اسلامی ادامه می دهند.

چ, 04/23/1400 - 10:26