استاد رمضانی:

اهمیت و اهداف برگزاری دوره تربیت پژوهشگر روانشناسی و مشاوره اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد مجتبی رضایی، مدیر مشاوره و امور خانواده معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه با اشاره به اهداف برگزاری دوره تربیت پژوهشگر روانشناسی و مشاوره اسلامی، ریل گذاری برای مشاوران و روانشناسان در زمینه پژوهش را از اهداف برگزاری این دوره دانست.

مدیر مشاوره و امور خانواده معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه در جلسه افتتاحیه دوره تربیت پژوهشگر روانشناسی و مشاوره اسلامی که به همت این اداره در مشهد مقدس در حال برگزاری است، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، به ارائه گزارشی از روند برگزاری این دوره پرداخت و گفت: یکی از مهم ترین راهبردهای ما در زمینه روانشناسی، بحث پژوهش های اسلامی در این عرصه است.

وی با تأکید بر ارائه پژوهش های گسترده در زمینه مشاوره و روانشناسی، اظهار داشت: باید در قالب های مختلف علمی برگرفته از مباحث عمیق و اصیل اسلامی که مورد پسند جوامع علمی باشد، در زمینه مشاوره و روانشناسی پژوهش صورت گیرد.

حجت الاسلام رضایی، ریل گذاری برای مشاوران و روانشناسان در زمینه پژوهش را از جمله اهداف برگزاری این دوره دانست و ابراز کرد: این دوره که به همت دوستان رقم خورد، از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و خواهش بنده این است که شرکت کنندگان، این جلسات را جدی بگیرند، زیرا پس از پایان این دوره افراد رتبه بندی می شوند و بر اساس آن، در این عرصه از آنها استفاده خواهد شد.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران و برگزارکنندگان دوره تربیت پژوهشگر روانشناسی و مشاوره اسلامی و تأکید کرد که بحث پژوهش در این حوزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ش, 05/29/1401 - 15:40