استاد حسینی مطرح کرد؛

جزئیات برگزاری آزمون سالانه حفظ قرآن کریم و نهج‌البلاغه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید حسن حسینی مدیر قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه های علمیه در گفت‌وگویی، گفت: جهت لبیک گفتن به امر ولی امر مسلمین مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ مدیریت قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه های علمیه اقدامات متعددی از جمله تاسیس مدارس حفظین سامانه مجازی حفظ و مسابقات قرآنی و برنامه های دیگر را در دستور کار دارد.

وی از برگزاری آزمون سالانه حفظ قرآن کریم و نهج‌البلاغه بر اساس مصوبه 81 شورای عالی حوزه‌های علمیه مبنی بر ارج نهادن به تلاش طلاب حافظ قرآن و نهج البلاغه در رشته‌های ثلث، نصف و کل قرآن و نهج‌البلاغه به صورت سالانه خبر داد.

مدیر قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه های علمیه با اشاره به برگزاری آزمون سراسری سالانه و مجدد حفظ قرآن و نهج البلاغه افزود: بر اساس اصلاح مصوبه 81 توسط شورای عالی تکریم حافظان قرآن هر 5 جزء یک مرحله و نهج البلاغه هم به 6 بخش تقسیم شده است، لکن هنوز با اقدامات و تلاشهای این مدیریت و بخش امور شهریه مرکز امور طلاب به نتیجه نرسیده است لذا از مراجع عظام استدعا دارم که این سیره نبوی که اهتمام به حفظ قرآن و تشویق آنان را با افزایش متناسب و تغییر رویه از تشویق ثلث، نصف و کل به هر 5 جز یک بار تداوم بخشیده و به سمت تربیت حافظان بیشتر قدم برداریم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی در ادامه ضمن تشریح جزئیات آزمون سالانه قرآن کریم، اظهار داشت: شرکت‌کنندگان در آزمون سالانه و مجدد حفظ قرآن و نهج البلاغه به صورت شفاهی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

مدیر قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه های علمیه ضمن تأکید بر لزوم مطالعه دقیق آیین‌نامه آزمون اضافه کرد: ثبت‌نام مرحله اول آزمون سالانه به پایان رسیده و آزمون در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 29 و 30 تیر در مدیریت‌های استانی حوزه‌های علمیه سراسرکشور برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مرحله دوم این آزمون نیز طبق آیین نامه انجام خواهد شد و نتایج آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج البلاغه 15 روز بعد از برگزاری آزمون از طریق کانال مدیریت قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه در پیام رسان ایتا به آدرس https://eitaa.com/mqh114) ) قابل مشاهده می‌باشد.

پ, 04/30/1401 - 08:21