استاد عباسی مطرح کرد؛

تلاش دشمن برای ارائه تصویری عقب مانده از کشور

عباسی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید مجتمع آموزش عالی بنت الهدی، با اشاره به تأکید اسلام بر مسئله تعلیم و تربیت، اظهار داشت: در مکاتبی که ما می شناسیم، هیچ مکتبی به اندازه اسلام به مسئله علم، فضیلت تعلیم و تعلم و فضل عالمان و متعلمان نپرداخته است. با ملاحظه متون همه ادیان و مکاتب، هیچ آیینی به اندازه اسلام به مسئله علم آموزی توجه نداشته است. همین مسئله، زمینه ساز رشد علمی و شکل‌گیری تمدن بزرگ اسلامی گردید و مسلمانان، صدها سال پرچمدار رشد علمی و تمدنی در جهان بوده‌اند.

وی ادامه داد: این دستاوردهای علمی و تمدنی بیانگر ظرفیت درونی مکتب اسلام بود که چنین تمدن بزرگی را ایجاد کرد زیرا در متن این آیین، توجه به علم و فضل عالمان مورد تاکید بوده است. از نگاه اسلام، علم و ایمان به همراه هم موجب رفعت درجات انسان می‌گردد.

رئیس جامعةالمصطفی بهترین علم را علمی برشمرد که بتواند راه حقیقت را به انسان نشان دهد و تصریح کرد: خشیت الهی که ناشی از علم به عظمت پروردگار است، زمانی در انسان پدید می‌آید که به علم و قدرت بی پایان خداوند علم داشته باشد. شناخت اسرار تکوینی عالم و آیات آفاقی خدای متعال نیز اگر با معرفت همراه باشد، همان تاثیر را دارد.

وی با اشاره به برخی آیات و روایات در تاکید به اهمیت و جایگاه علم، اظهار داشت: در روایت بیان شده است که خداوند اگر بخواهد به فردی خیر فراوان اعطا فرماید، او را فقیه در دین نموده و اهل یقین قرارش می دهد. همچنین گفته شده است کسی که برای خداوند بیاموزد، برای خدا عمل نماید و رسالت رساندن علم به دیگران را بر عهده گیرد، در باطن و حقیقت عالم، بزرگ شمرده خواهد شد.

حجت السلام والمسلمین عباسی افزود: در عالم ظاهری، افراد دارای مناصب و جایگاه هایی هستند که این مناصب قراردادی است و چیزی به وجود انسان اضافه نمی‌نماید. اما با برداشتن این گام ها، در حقیقت باطنی و متن عالم که اعتباریات و قراردادهای ظاهری در آن دخالتی ندارد، انسان بزرگ شناخته خواهد شد.

وی شعار بزرگ انقلاب اسلامی از ابتدای شکل‌گیری را احیای تمدن بزرگ اسلامی خواند و تصریح کرد: احیای تمدن نوین اسلامی، تنها به ایران اختصاص ندارد و مربوط به همه مسلمانان بلکه همه بشریت است و آرمانی جهانی به شمار می‌آید. در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با نگاه به همین افق، گام های بزرگی در مسیر توسعه دانش و پیشرفت علمی کشور برداشته شده است که البته همه این دستاوردها با وجود مشکلات و موانعی بود که جریان ماسونی صهیونی وابسته به تمدن مادی، در برابر انقلاب اسلامی قرار داد.

رئیس جامعةالمصطفی با اشاره به آسیب‌های فراوانی که تمدن مادی غرب، در کنار برخی منافع، برای بشریت به همراه داشته است، خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، تمدن مادی احساس کرد رقیب جدیدی برای خود پیدا کرده است و به اذعان اندیشمندان غربی، حیات جدیدی به زندگی در حال نابودی بشر، هدیه داده شد.بنابراین جریان صهیونی ماسونی که حلقه اصلی اداره تمدن مادی را در اختیار دارند، از روز نخست مقابله با انقلاب اسلامی را آغاز کردند. اما با وجود همه این تنگناها، دستاوردهایی بدست آمده است که نشان می دهد ادامه این مسیر به احیای تمدن نوین اسلامی خواهد انجامید.

وی در ادامه به بیان برخی شاخص‌های رشد علمی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و کاهش چشمگیر نرخ بیسوادی، گسترش روز افزون جمعیت دارای تحصیلات سطوح عالی، حضور ده برابری بانوان در مراکز علمی و دانشگاهی و جایگاه قابل توجه سهم کشور در تولید جهانی علم را بیانگر پیشرفت‌های علمی کشور در بخش‌های مختلف برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی با بیان اینکه تمدن نوین اسلامی در تعارض با هیچ مذهب، دین، قومیت و ملیتی نیست، اظهار داشت: تمدن اسلامی، یک تمدن انسانی و مبتنی بر ارزش‌های جهانی است زیرا عدالت خواهی، معنویت، استقلال خواهی و...، تنها به مسلمانان اختصاص ندارد. البته دستگاه ماسونی صهیونی تمام تلاش خود را برای انکار این پیشرفت‌ها بکار می بندد و در حالی که زمانی این پیشرفت ها را ساختگی می خواندند، امروز معترض به انتقال این پیشرفت‌ها به نقاط دیگر جهان توسط جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای ارائه تصویری عقب مانده از کشور، خاطرنشان کرد: یکی از نقاط اصلی برخورد تمدن اسلامی با تمدن غربی، مسئله زن و خانواده است. امروز بیشترین جفاکاران به حقوق زنان و خانواده، مدعی حمایت از حق زن هستند. در تمدن مادی، بیشترین ظلم به زن و خانواده روا داشته شد و نگاه ابزاری و کالای جنسی به زنان متداول گردید. این در حالی است که انقلاب اسلامی راه را برای حضور بانوان در مراکز و مجامع علمی گشود.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی در پایان تصریح کرد: جامعةالمصطفی به عنوان بخش بین الملل حوزه علمیه تلاش نموده است نمونه عینی از یک زن مسلمان، دانشمند، فرهیخته و با عفاف و تقوا را به عالم ارائه نماید. ما مشغول انجام یک کار تمدنی هستیم که البته تا رسیدن به نقطه نهایی فاصله زیادی داریم. امروز، هزاران بانوی فرهیخته و دانشمند در قم و شهرهای مختلف ایران و جهان مشغول به تحصیل تا بالاترین مراتب علمی هستند و باید همه ما، با این نگاه تمدنی به رسالت خود آشنا شده و به الزامات آن عمل نماییم.

س, 06/29/1401 - 10:05