آیت الله العظمی سبحانی:

انسانی که در نماز تسبیح خداوند می‌گوید کاملترین مصداق عبودیت و قرب خداوند است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی سبحانی در پیامی به همایش استانی نماز در قم گفتند: انسانی که در نماز تسبیح خداوند می‌گوید و حمد و سپاس ذات کردگاری را انجام می‌دهد، در اوج عروج بوده و در کاملترین مصداق عبودیت و قرب خداوند است.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فَأَقِیمُوا الصَّلَاهَ إِنَّ الصَّلَاهَ کَانَتْ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ کِتَابًا مَوْقُوتًا

سلام و تحیات خداوند بر کسانی که نماز را اقامه کرده و ندای آسمانی توحید را پاسخ مثبت داده‌اند.

سلام و درود خداوند بر امام راحل که پرچمدار این مسیر نورانی بود.

سلام و درود خداوند برشهیدان و سردار دلها که این همایش نورانی در سالروز شهادت آن مرد بزرگ برگزار می‌گردد و سلام و درود خداوند بر شما که در این اجلاسیه نورانی شرکت نمودید.

قرآن کریم که برنامه‌ زندگی سعادتمند بشریت را بیان نموده، میفرماید: فَأَقِمْ الصَّلَاهَ لِذِکْرِی و أَقِیمُوا الصَّلَاهَ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ و آیات نورانی دیگر که همه این آیات دارای معانی و مفاهیم بسیار بلند است که دقت در آن انسان را به حقیقت اقامه نماز و فلسفه واجب بودن آن، آشنا می نماید و نیز برای بشارت و آرامش بشر می‌فرماید: أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ، که اطمینان و آرامش حقیقی در یاد خداوند است و در همه ادیان آسمانی همین آرامش مورد تاکید قرار گرفته است.

نماز فریضه ای است که با ذکر مقدس الله اکبر شروع و با سلام و درود بر انسان‌های صالح و پاک تمام می‌شود.

اذکار بلندی که در نماز است، همه و همه دلالت بر این دارد که این انسان می‌بایست با عالم غیب و قدرتی مافوق همه قدرت‌ها در ارتباط باشد. انسانی که در نماز تسبیح خداوند می‌گوید و حمد و سپاس ذات کردگاری را انجام می‌دهد، در اوج عروج بوده و در کاملترین مصداق عبودیت و قرب خداوند است.

اینجانب دعاگوی همه شما هستم و از خداوند متعال می‌خواهم که در پیشبرد اهداف این همایش نورانی موفق باشید و از زحمات و تلاش های همه دست اندرکاران، به‌ویژه روحانی ارزشمند و مجاهد حجت الاسلام و المسلمین قرائتی تشکر می‌نمایم. خداوند همه ما را از اقامه کنندگان نماز قرار دهد انشاءالله.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

قم – جعفر سبحانی

12 دی‌ماه 1401

س, 10/13/1401 - 19:32