آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

مردم از شما انتظار دارند رفتاری متناسب با جایگاه روحانیت داشته باشید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه عنوان و تیتر نامه اعمال شخص مؤمن، حب علی بن ابی طالب (ع) است، گفتند: باید بکوشیم تا حق شیعه بودن را ادا کنیم و شیعه عملی باشیم نه شیعه لفظی.

به نقل از دفتر این مرجع تقلید، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب حوزه های علمیه، با تبریک ولادت با سعادت امیر مؤمنان علی (ع) بیان کردند: در حالات امیر مؤمنان علی (ع) مسائل مختلفی مشاهده می شود، از جمله اینکه در لیله المبیت در بستر پیامبر (ص) خوابید و با آگاهی کامل جان خود را در طبق اخلاص گذاشت، تا پیامبر گرامی اسلام (ص) بتواند به سمت مدینه هجرت کند، همچنین در جنگ احد نیز ماجرا به گونه ای پیچیده و خطرناک شد که اگر علی (ع) نبود اسلام نمی توانست پیشرفت کند.

ایشان افزودند: ضربه امام علی (ع) بر پیکر بزرگترین قهرمان دشمن در جنگ احزاب نیز باعث بقای اسلام گردید و اگر امروز کسی عبادتی انجام می دهد، به سبب آن ضربه حضرت است.

ایشان در ادامه با اشاره به حدیث «عنوان صحیفه المؤمن حبّ علی بن ابی طالب» گفتند: عنوان و تیتر نامه اعمال شخص مؤمن، حب علی بن ابی طالب (ع) است و ما خدا را شاکریم که شیعه و پیرو این مکتب هستیم و باید بکوشیم تا حق شیعه بودن را ادا کنیم و شیعه عملی باشیم نه شیعه لفظی.

ایشان خطاب به طلابی که مفتخر به لباس روحانیت شدند، گفتند: شما مفتخر به لباس سربازی امام زمان (ع) شده اید. قبل از تلبس، مسئولیت هایی داشتید ولی اکنون مسئولیت های شما چند برابر شده است.

آیت الله مکارم شیرازی افزودند: مردم به دقت به رفتار شما می نگرند و از شما انتظار دارند که رفتاری متناسب با جایگاه روحانیت داشته باشید. برخوردتان با خانواده، فامیل، همسایگان، دوستان و مردم باید بهتر از گذشته باشد.

ایشان همچنین اظهار داشتند: تلاش کنید که حق این لباس را ادا کنید و از خداوند بخواهید که شما را در این مسیر موفق بدارد.

د, 11/17/1401 - 08:56