آیت‌الله العظمی سبحانی:

باید با رسانه هایی که احکام اسلامی را زیر سؤال می برند برخورد جدی شود

پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید ـ حضرت آیت‌الله سبحانی با بیان این‌که جای تعجب دارد که برخی احکام قرآن و اسلام را زیر سؤال می‌برند و به ائمه اطهار علیهم السلام و مقدسات توهین می‌کنند، خواستار برخورد با روزنامه‌هایی شدند که احکام قرآن و اسلام را زیر سؤال می‌برند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید صبح امروز در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان این که تمامی پیامبران و انبیای الهی دارای یک هدف مشترک بودند، گفتند: خداوند نیز در قرآن به این مسأله که تعالیم پیامبران از ابتدا تا انتها یکی است اشاره می‌کند.

 

ایشان با اشاره به این‌که قلب انسان مرکز ملائکه است، ابزار کردند: منظور از قلب همان عقل است و می‌تواند مرکز شیطان نیز باشد.

 

این مرجع تقلید در ادامه با انتقاد از برخی روزنامه‌ها، اظهار کردند: جای تعجب دارد که برخی روزنامه‌ها احکام قرآن و اسلام را زیر سؤال می‌برند و به ائمه اطهار علیهم السلام و مقدسات توهین می‌کنند.

 

حضرت آیت‌الله سبحانی ادامه دادند: انسان باید مراقب باشد تا به سمت چنین افرادی که به مقدسات توهین می‌کنند نزدیک نشود و قلب خود را از آنها پاک کند.

 

رییس مؤسسه امام صادق علیه السلام خواستار برخورد با روزنامه‌هایی شدند که احکام قرآن و اسلام را زیر سؤال می‌برند.

 

ایشان با اشاره به روایات بر ضرورت دوری از کار قبیح تأکید کردند و افزودند: کسانی که نسبت به کار قبیح دیگران بی توجه هستند مانند فاعل کار قبیح هستند./20/12/20

چ, 12/14/1392 - 20:52

دیدگاه جدیدی بگذارید