استاد یوسفی:

تداوم انحصار طلبی و افزایش حجم نقدینگی؛ دور باطل در اقتصاد به ضرر دهک های پایین جامعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید،استاد احمدعلی یوسفی، رئیس مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه در یادداشتی از ارائه رهنمود رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای هیات دولت تقدیر و تشکر کرد.

وی در این یادداشت ضمن بیان موفقیت‌های اقتصادی دولت، نسبت به جهت‌گیری اقتصادی دولت نوشت: به‌رغم تلاش‌های فراوان اقتصادی دولت، اما اقتصاد ایران همچنان دچار مشکل تورم، فاصله طبقاتی شدید، بی‌عدالتی اقتصادی است که این امر فشار زیادی به دهک‌های پایین جامعه وارد می‌آورد.

مدیر گروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به بیانات ارزشمند رهبری که مشکلات اقتصادی و معیشتی غباری است که مانع دیدن تلاش‌های اقتصادی گسترده دولت می‌شود، جهت‌گیری اقتصادی دولت را اشتباه دانست.

نکته قابل توجه در این یادداشت این ادعاست که «مبالغه‌آمیز نیست که گفته شود تاریخ اقتصادی ایران به یاد ندارد که در طول حدود دو سال این همه اقدامات اقتصادی مفید و موثر انجام شده باشد، اما به‌رغم آن مردم به جهت تورم و مشکلات معیشتی آن را احساس نمی‌کنند».

وی تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را عمل به الگوی اقتصاد مقاومتی اعلام کرد و خواستار تغییر رویکرد و جهت‌گیری اقتصادی دولت به الگوی اقتصاد مقاومتی شد.

ي, 06/12/1402 - 12:27