استاد اعرافی:

مساجد در دوران پساکرونا هنوز به رونق قبل نرسیده‌اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار اعضای ستاد مرکزی اعتکاف، اظهار کرد: جریان آزاد، مردمی و فعال اعتکاف جایگاه بزرگی دارد و در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز به آن توجه شده است.

وی با اشاره به اینکه با نسل جوانی مواجه هستیم که دارای طیف متنوعی هستند، مطرح کرد: در این نسل از طیف‌های انقلابی و پای‌کار تا طیف‌های میانی و ... حضور دارند.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه باید پیام اعتکاف به تمام این طیف‌ها برسد، عنوان کرد: این موضوع نیازمند برنامه‌ریزی است که همواره در دستورکار قرار داشته است.

وی با اشاره به اینکه در این مسیر باید از ظرفیت نخبگانی دانشگاهی استفاده شود، خاطرنشان کرد: اگرچه باید به عموم مردم توجه شود، ولی ایجاد بسترهای ویژه برای نخبگان اهمیت دارد.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه نخبگان و استعدادهای برتر از اهمیت بسیاری برخوردار هستند، تصریح کرد: باید شرایط به گونه‌ای مهیا شود که جمعیت نخبگانی پای کار انقلاب، نظام و کشور خود بمانند.

وی با اشاره به اینکه مهندسی اعتکاف باید به گونه‌ای باشد تا تمام اقشار پیام معنویت آن را دریافت کنند، یادآور شد: در مقوله اعتکاف طی سال‌های اخیر آثار شایسته‌ای تولید شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه چارچوب جامع مباحث مرتبط با اعتکاف باید تهیه شود، ابراز کرد: باید بسته جامعی در محور اعتکاف وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه این نقشه علمی می‌تواند خلاهای موجود را نمایان کند، بیان کرد: همچنین باید این آثار به زبان‌های زنده دنیا ترجمه شود.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه تولید محتوای فضای مجازی از اهمیت بسیاری برخوردار است، اظهار داشت: در این عرصه نیازمند جنبش و تحرک بیش‌تری هستیم.

وی با اشاره به اینکه مساجد در دوران پساکرونا هنوز به رونق قبل نرسیده‌اند، مطرح کرد: اعتکاف می‌تواند پیشرانی باشد که این عقب افتادگی جبران شود.

د, 09/06/1402 - 13:59