در پرتو انقلاب اسلامی باید گام های بزرگی به سمت جامعه مهدوی برداریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی در پیام تصویری به شانزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت که در مسجد مقدس جمکران در حال برگزاری است، اظهارداشت: ان شاءالله برگزاری چنین همایش های راهبردی، علمی و جریان ساز آثار و برکات ارزشمندی در ایران و جهان داشته باشد، همانند سالهای گذشته که جریان ساز بود.

 

د, 01/09/1400 - 17:47

خلاقیت و اخلاص شرط حرکت در مسیر تربیتی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور ظهر امروز در نشست با معاون تهذیب و مدیران ادارات معاونت تهذیب با اشاره به اهمیت توجه به مباحث تربیتی گفت: حجت الاسلام و المسلمین عالم زاده نوری در چند ماه آغاز کارشان در حال نقش‌آفرینی جدی و برداشتن گام‌های بلند همراه با خلاقیت هستند.

 

ي, 12/17/1399 - 11:33

نسبت به گنجینه اخلاقی بزرگان حوزه توجه شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور در مراسم رونماییاز سایت ندای تهذیب حوزه های علمیه با اشاره به اهمیت اخلاق در حوزه و در جامعه اظهار داشت: ایجاد این بستر خبر نوید حرکت به سوی مرجعیت در زمینه مباحث اخلاقی در حوزه علمیه است.

 

پ, 12/14/1399 - 11:40

پرداخت کمک هزینه تحصیلی به طلاب پژوهشگر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی در حاشیه بازدید از بخش های مختلف معاونت پژوهش حوزه های علمیه،  ضمن تسلیت شهادت امام هادی علیه السلام گفت: ما در این دوره ۴ ساله دشوارترین دوران بودجه ای کشور و حوزه علمیه را سپری کردیم؛ اما در عین حال همکاران ما در حوزه علمیه نه تنها متوقف نشدند بلکه گام های بلندی را برداشتند.

 

ج, 11/24/1399 - 16:47

حوزه؛ قلب تپنده انقلاب و نظام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد اعرافی در بازدید از مرکز امور صیانتی حوزه های علمیه، در نشستی با حجت الاسلام سپاسی، مسئول این مرکز، گفت: انقلاب اسلامی برآمده از حوزه است و این ظرفیت بالای حوزه بود که توانست چنین انقلابی به این دامنه و عمق به وجود بیاورد،این عظمت حوزه در طول تاریخ و در این عصر که مبدأ انقلاب بزرگ شد، اقتضاء می کند، از نظر ورود آسیب ها به حوزه توجه ویژه ای کنیم.

 

 

چ, 11/22/1399 - 20:43

ظرفیت شناسی علم اصول در تولید علوم انسانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، علم اصول یکی از مهمترین علوم اسلامی است که شاید بالندگی و پویایی او در بین علوم اسلامی در قله باشد. در مورد ظرفیت‌شناسی علم اصول، چند سؤال اساسی مطرح می‌باشد: ۱- مبانی علم اصول در بحث‌های علوم انسانی چه تأثیری می‌تواند داشته باشد؟ ۲- روش شناسی علم اصول چه دستاوردهایی در مباحث علوم انسانی خواهد داشت؟ ۳- در زمینه مسائل و ابواب علم اصول بیشترین مسائل و ابوابی که می‌تواند فایده‌رسانی بکند کدام مباحث هستند؟ و همچنین ما می‌توانیم روی کدام یک از نظریه‌هایی که مطرح بودند اتکاء کنیم؟ قبل از پرداختن به بحث اصلی چند اصل و پیش فرض مطرح می‌شود:

س, 11/21/1399 - 19:33

۳۰ رشته در حوزه به ساحت های تعلیم و تربیت اختصاص دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی، یکشنبه ۷ دی ماه در چهاردهمین برنامه «گفتگوی هفته» وزارت آموزش و پرورش  که با حضور اعضای شورای معاونان، مدیران کل استان‌ها و مدیران ۷۶۰ منطقه آموزش‌وپرورش کشور به میزبانی این وزارتخانه در تهران برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی، شهدای علم و دانش و سردار حاج قاسم سلیمانی، خدمات آموزش و پرورش به نسل جوان به ویژه در دوره کرونا را قابل تقدیر  دانست.

 

ي, 10/07/1399 - 18:43

مردم بدانند روحانیت با دل و جان در کنار آنهاست / الگوی تاب آوری از دیدگاه اسلام به جامعه معرفی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور، عصر جمعه ۲۸ آذر، در نشست مجازی طلاب و روحانیون استان یزد ضمن تقدیر  از فعالیت های طلاب و روحانیون یزد در عرصه های تبلیغی و جهادی، گفت: استان یزد می تواند با پیشینه درخشان و سرمایه ها و ظرفیت های گرانبهای حوزوی، دینی و فرهنگی و سابقه کهنی که روحانیت در این استان دارد از استان های سرآمد در همه عرصه اجتماعی اخلاقی معنوی و انقلابی باشد.

 

ش, 09/29/1399 - 12:26

همگرایی و تعامل حوزه و دانشگاه شعاری نیست / تحصیل ۵ هزار دانشگاهی در حوزه علمیه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور، در نشست مشترک با دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه، در ساختمان وزارت علوم برگزار شد، گفتگو را نمادی از تعامل و همگرایی حوزه و دانشگاه دانست و اظهارداشت: اگرچه بنده از نوجوانی وارد حوزه شدم، اما در این ۴۰ سال هیچ‌گاه از دانشگاه جدا نبوده و افتخار می‌کنم که بخشی از بدنه دانشگاهی کشور هستم.

 

ج, 09/28/1399 - 13:21

باید رشته های جدید دانشی متناسب با نیاز روز جامعه در حوزه طراحی کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور صبح امروز در همایش «همکاری علمی حوزه و دانشگاه در راستای بازسازی و تحول علوم انسانی» که به صورت مجازی در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: برای پیشرفت در عرصه های مختلف نیازمند پیشرفت در قلمرو علم و دانش هستیم.

 

اشتراک در RSS - استاد علیرضا اعرافی