شورای نگهبان بدون توجه به جناح و جریان های سیاسی به قانون عمل کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید احمد خاتمی عضو فقهای شورای نگهبان در برنامه «ایران عزیز ما» با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: مسئله انتخابات و انتخاب، از برکاتی است که نظام جمهوری اسلامی ایران برای مردم به ارمغان آورد. نظام طاغوت نظام سلطنتی بود و در نظام سلطنتی جایی برای رای مردم نیست.

چ, 03/12/1400 - 13:06

آیت الله مصباح یزدی؛ قهرمان روشنگری، بصیرت افزایی و مبارزه با التقاط

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید احمد خاتمی عضو فقهای شورای نگهبان با تسلیت ارتحال علامه مصباح یزدی، گفت: ساعتی قبل خبر دردناک ارتحال عالم ربانی علامه آیت الله مصباح یزدی را شنیدم؛ آیت الله مصباح یزدی مصداق حدیث شریف امام حسن عسکری(ع) «عُلَماءُ شيعَتِنا مُرابِطونَ فِي الثَّغرِ الّذي يَلي إبليسَ و عَفاريتَهُ ، يَمنَعونَهُم عَنِ الخُروجِ عَلى ضُعَفاءِ شيعَتِنا» هستند.

 

ش, 10/13/1399 - 13:39

آیت الله یزدی همواره در خدمت نظام بود و حفظ آن را بر خود فریضه می دانست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید احمد خاتمی عضو فقهای شورای نگهبان با تسلیت رحلت آیت الله محمد یزدی رییس فقید شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شخصیت علمی و انقلابی این عالم وارسته و فقیه بصیر را مورد توجه قرار داد و گفت: ایشان قبل از انقلاب تا پیروزی انقلاب روحیه جهادی بسیار بالایی داشت؛ به زندان محکوم شد و به تبعیدهای سختی رفت، اما ذره ای انعطاف در برابر طاغوت نشان نداد و در اوج ظلمت طاغوت با شجاعت از جنایات شاه می گفت.

 

چ, 09/19/1399 - 19:10

منطق دین اعتماد نکردن به بیگانگان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید با بیان اینکه بر اساس رهنمودهای قرآنی ما نباید با بی دین ها همنشینی داشته باشیم، گفت: طبق روایتی از امیرمؤمنان(ع) نباید با افرادی که طنزپردارِ بی حیا بوده یا احمق هستند یا کذاب و دروغگو هستند همنشینی داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: بر اساس روایات باید با کسانی همنشینی و مجالست داشته باشیم که هنگامی که به آنها نگاه کنیم به یاد خداوند بیفتیم.

 

ج, 08/23/1399 - 16:54

این دشمن کینه توز است که نیازمند مذاکره و شعار صلح برای رای آوردن است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید احمد خاتمی در گفت وگویی به تبیین جایگاه صلح در اسلام پرداخت که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

 

مبانی قرآنی صلح چیست؟

چ, 07/30/1399 - 18:01

تفسیر درست عقلانیت با محاسبه کارکردن است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید احمد خاتمی با اشاره به سبک زندگی قرآنی اظهار داشت: از حدود 90 بار که «یا ایها الذین آمنوا» در قرآن کریم آمده است، 10 بار دعوت به تقوا شده که از این آیات استفاده می شود که در عرصه زندگی قرآنی، تقوا نقش کلیدی را دارد و بدون تقوا نمی توان زندگی قرآنی داشت.

 

د, 07/28/1399 - 15:23

واکنش به اقدامات مخرب برخی جریان‌‌ها به نام دین/ عدم رعایت پروتکل‌ها وجه شرعی ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید احمد خاتمی عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری و عضو شورای عالی حوزه های علمیه طی گفت‌وگویی تفصیلی به بیان مباحث مختلفی درباره عزاداری امسال پرداخت.مشروح سخنان این استاد حوزه علمیه قم در ادامه آمده است:

 

ي, 05/26/1399 - 21:35

ولایت فقیه تجلی ولایت امیرالمومنین(ع) است/ جریان غدیر از زمان انبیاء شروع شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید احمد خاتمی  با تبریک دهه ولایت، عید غدیر خم را روز کامل شدن نعمت الهی برای بشریت یاد کرد و گفت: در ماه های قمری دو روز دارای ویژگی های بی نظیری است، روز عاشورا؛ روز عزا و ماتم حسینی(ع) و روز عید غدیر خم به عنوان روز شادمانی و تبریک.

 

چ, 05/15/1399 - 22:18

مطالبه از مسئولان تکلیف شرعی آحاد ملت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد خاتمی، عضو هیأت رییسه خبرگان رهبری با اشاره به فتنه ۸۸ و خساراتی که فتنه گران بر مردم و نظام اسلامی وارد کردند، اظهار داشت: حدود یازده سال از این فتنه می‌گذرد، اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که نباید این توطئه و بعد از آن حماسه مردم در ۹ دی فراموش شود.

 

ج, 03/30/1399 - 18:33

راهبردهای هفتگانه امام صادق برای پاسداشت نهضت حسینی و قیام عاشورا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید احمد خاتمی در همایش بین المللی مجازی «نهضت حسینی در مکتب امام صادق» که عصر امروز در مؤسسه رواق تاریخ و اندیشه معاصر برگزار شد، با بیان این که نهضت امام حسین(ع) از زمان شهادت حضرت پیوسته به عنوان یک پرچم برای اهل بیت(ع) مطرح بوده است، گفت: این پرچم، پرچم احیای دین، امر به معروف و نهی از منکر، آزادگی و ظلم ستیزی است.

 

اشتراک در RSS - استاد سید احمد خاتمی