پندار غلط و خیال‌بافی در دین اسلام مذموم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی در سلسله مباحث سخنرانی ماه مبارک رمضان در تفسیر سوره عنکبوت اظهار کرد: قرائت این سوره در شب‌های قدر مورد تاکید قرار گرفته و ثواب بسیاری نیز بر آن درنظر گرفته شده است.

 

ج, 01/27/1400 - 17:34

جوان توبه‌کار محبوب خداوند است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی طی سخنانی در حرم بانوی کرامت که به‌صورت زنده از شبکه سه سیما پخش شد اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه ایجاد فرصت‌های طلایی و کسب معنویت و ماهی است که خداوند آن را به خود نسبت داده و حتی اعمال مباح در این ماه شکل عبادی پیدا می‌کند.

پ, 01/26/1400 - 17:38

خشم و غضب حضرت فاطمه (س) همواره برای خدا بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد رفیعی در مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در دفتر حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی بیان داشت: یکی از تعابیری که در مورد حضرت زهرا(س) به کار رفته و هم دلیل بر عصمت ایشان و هم عظمت مقام فاطمه زهرا(س) است، حدیث معروف «ان الله یغضب لغضب فاطمه و یرضی لرضاها» است. عبارت را به سادگی انسان می خواند وعبور می کند اما خیلی مطلب، عمیق است که نمی گوید: «ان الفاطمه تغضب، لغضب الله». این طبیعی است که خشم و شادی انسان های الهی به خاطر خداست کمااینکه وقتی ابوذر را به ربذه تبعید کردند، امیرالمومنین(ع) فرمود: یا ابوذر!

پ, 10/11/1399 - 18:24

ضعف و بی تدبیری مدیران؛ بیم پیامبر نسبت به امت بعد از خود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی، استاد حوزه علمیه در مراسم عزاداری رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در جمع زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی به سیره رسول الله اشاره کرد و گفت: بزرگان شیعه و اهل سنت براساس مستندات تاریخی قائل به شهادت پیامبر(ص) هستند.

 

ش, 07/26/1399 - 08:30

صله رحم از شاخص‌های تحول رفتاری است / ۲۳ بار تکرار صله‌رحم در قرآن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی، رئیس مجتمع آموزش عالی تاریخ و سیره وابسته به جامعةالمصطفی العالمیه امروز طی سخنانی در نشست علمی «تحول جامعه جاهلی به جامعه اسلامی؛ عوامل و اسباب» با بیان اینکه نبی مکرم اسلام(ص) با خُلق قرآنی، جامعه جاهلی را به جامعه ایمانی و اسلامی تبدیل کرد، افزود: تغییر و تحول جامعه جاهلی به جامعه اسلامی، بیش از دوازده اصلاح را داشت که می‌توان به حوزه خانواده، اقتصاد و مسائل مختلف اجتماعی اشاره کرد.

س, 07/22/1399 - 12:20

دوگانگی بین گفتار و عمل مردم را نسبت به دین بدبین می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، ناصر رفیعی امشب در سخنرانی دهه سوم ماه صفر حرم حضرت معصومه(س)، گفت: پیامبر اکرم (ص) در ابعاد اعتقادی و رفتاری جاهلیت تغییر ایجاد کرد با یاری امیرالمؤمنین(ع) و حضرت خدیجه(س) توانست آن جامعه را متحول کند.

 

استاد رفیعی عنوان کرد: براساس معارف قرآن کریم، وقتی سخن ارزش به میان می آید، فرقی میان زن و مرد نیست و زنان می توانند به اوج انسانیت عروج کنند.

 

س, 07/22/1399 - 11:38

تک فرزندی؛ منشأ آسیب‌های بسیار جدی در تربیت

استاد ناصر رفیعی در سخنرانی مراسم عزاداری دهه سوم ماه صفر حرم حضرت معصومه(س) که از فضای مجازی پخش شد، گفت: براساس معارف قرآن کریم انسان همواره باید به دنبال اصلاح در جنبه های مختلف زندگی خود باشد.

 

استاد رفیعی عنوان کرد: اصلاح اعتقادی، رفتاری، مالی، باطنی و اصلاح در خانواده و اصلاح ذات البین از جمله اصلاحاتی که انسان باید به آن توجه داشته باشد.

 

ي, 07/20/1399 - 12:35

زیارت اربعین بر دشمن شناسی و امام شناسی تأکید دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی استاد حوزه علمیه، چهارشنبه شب در مراسمی که به مناسبت اربعین حسینی و با رعایت پروتکل های بهداشتی در حسینیه آیت الله حق شناس(ره) برگزار شد، گفت: زیارت اربعین معرف شخصیت امام حسین(ع) است.

 

وی با بیان اینکه اباعبدالله الحسین(ع) حبیب الله هستند، ادامه داد: اگر کسی می خواهد بداند چقدر محبوب خداوند متعال است باید ببیند چقدر به زیارت امام حسین(ع) علاقه و اشتیاق دارد؛ همچنین در این زیارت به خلیل بودن، مظلومیت، صفی الله بودن حضرت اشاره می شود.

 

پ, 07/17/1399 - 11:04

قیام امام حسین؛ منشأ تحولات اخلاقی، اجتماعی و سیاسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی گفت: یکی از مهم ترین درس های مکتب عاشورا، صبر و بردباری است.

 

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: دنیا در روایات به خانه ای تشبیه شده که آمیخته به بلا و سختی است و نمی توان کسی را در آن پیدا کرد که دائما در حال خوشی باشد؛ جهان بینی انسان نباید به گونه ای باشد که دنیا را تنها با خوشی های آن بخواهد.

 

س, 07/15/1399 - 16:24

ایستادگی، تنها راه عقب نشینی دشمنان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی یکی از پیام های مهم قیام کربلا را پیام شجاعت دانست و گفت: صفت باارزش شجاعت در یکایک ائمه معصومین(ع) موج می‌زند.

 

استاد رفیعی عنوان کرد: تمامی ائمه معصومین(ع) دارای صفات مهمی چون شجاعت و صبر بودند اما تفاوت امام حسین(ع) با سایر ائمه در این است که در روز عاشورا زمینه بروز این صفات برای ایشان فراهم شد.

 

اشتراک در RSS - استاد ناصر رفیعی