اصولا افرادی که می‌خواهند به دین لطمه بزنند سعی می‌کنند قشنگ حرف بزنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی در سخنرانی حرم مطهر بانوی کرامت در تفسیر آیه ۲۰۴ سوره بقره اظهار کرد: خداوند در این آیه منافقان و ریاکاران را به پبامبر(ص) معرفی کرده است زیرا یکی از امور مهم در زندگی ما دشمن شناسی است.

پ, 07/22/1400 - 18:27

پیامبر (ص) با حسن خلق بین مردم انس و الفت ایجاد کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی، کارشناس دینی در ویژه برنامه شام رحلت جانسوز خاتم الانبیاء حضرت محمد (ص) و شهادت مظلومانه امام حسن (ع) که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: ۲۸ ماه صفر سالروز رحلت پیامبری است که به مهربانی و مهرورزی معروف بودند و به فرموده خودشان برای اتمام مکارم اخلاق مبعوث

س, 07/13/1400 - 10:43

عواقب کسی که گرفتار خشم خداوند می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی در یک سخنرانی با اشاره به اینکه رسول خدا (ص) و اهل بیت (ع) مقدم بر هر چیزی به موعظه و نصحیت می‌پرداختند، گفت: در دین اسلام هدف اصلی جنگ نیست، بلکه گفت‌وگو،‌ برهان، استدلال و عقلانیت بر هر چیزی مقدم است و پیامبر در مدتی که در مدینه بودند، دائم موعظه و نصیحت می‌کردند.

ش, 07/10/1400 - 21:16

خصلتی که سبب دوری انسان از غضب خدا می‌شود

استاد ناصر رفیعی در یک سخنرانی با اشاره به اینکه رسول خدا صلی الله علیه و آله و اهل بیت (ع) مقدم بر هر چیزی به موعظه و نصحیت می‌پرداختند، گفت:  در دین اسلام هدف اصلی جنگ نیست، بلکه گفت‌وگو،‌ برهان، استدلال و عقلانیت بر هر چیزی مقدم است. پیامبر در مدتی که در مدینه بودند، دائم موعظه و نصیحت می‌کردند.

ش, 06/27/1400 - 10:07

حقوق زبان بر انسان در کلام امام سجاد(ع)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی، ۲۶ شهریورماه در مراسم سخنرانی حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه یکی از آثاری که از امام سجاد(ع) به ما رسیده رساله حقوق این حضرت است، اظهار کرد: این رساله توسط ابوحمزه ثمالی نقل شده و امام ۵۰ حق را در این رساله بیان کرده‌اند.

ش, 06/27/1400 - 09:26

اخبار غیب پیامبر (ص) درباره ماجرای شهادت امام حسن (ع)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد رفیعی در سخنانی به مناسبت ایام شهادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام گفت: ائمه بزرگوار ما در دورانی زندگی می‌کردند که همواره حاکمان ستمگر در رأس زمامداری مسلمین بودند. ابتدا بنی‌امیه و بعد  بنی‌عباس تا نزدیک قرن هفتم همین داستان را داشتند.

س, 06/23/1400 - 10:18

پندار غلط و خیال‌بافی در دین اسلام مذموم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی در سلسله مباحث سخنرانی ماه مبارک رمضان در تفسیر سوره عنکبوت اظهار کرد: قرائت این سوره در شب‌های قدر مورد تاکید قرار گرفته و ثواب بسیاری نیز بر آن درنظر گرفته شده است.

 

ج, 01/27/1400 - 17:34

جوان توبه‌کار محبوب خداوند است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی طی سخنانی در حرم بانوی کرامت که به‌صورت زنده از شبکه سه سیما پخش شد اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه ایجاد فرصت‌های طلایی و کسب معنویت و ماهی است که خداوند آن را به خود نسبت داده و حتی اعمال مباح در این ماه شکل عبادی پیدا می‌کند.

پ, 01/26/1400 - 17:38

خشم و غضب حضرت فاطمه (س) همواره برای خدا بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد رفیعی در مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در دفتر حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی بیان داشت: یکی از تعابیری که در مورد حضرت زهرا(س) به کار رفته و هم دلیل بر عصمت ایشان و هم عظمت مقام فاطمه زهرا(س) است، حدیث معروف «ان الله یغضب لغضب فاطمه و یرضی لرضاها» است. عبارت را به سادگی انسان می خواند وعبور می کند اما خیلی مطلب، عمیق است که نمی گوید: «ان الفاطمه تغضب، لغضب الله». این طبیعی است که خشم و شادی انسان های الهی به خاطر خداست کمااینکه وقتی ابوذر را به ربذه تبعید کردند، امیرالمومنین(ع) فرمود: یا ابوذر!

پ, 10/11/1399 - 18:24

ضعف و بی تدبیری مدیران؛ بیم پیامبر نسبت به امت بعد از خود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی، استاد حوزه علمیه در مراسم عزاداری رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در جمع زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی به سیره رسول الله اشاره کرد و گفت: بزرگان شیعه و اهل سنت براساس مستندات تاریخی قائل به شهادت پیامبر(ص) هستند.

 

اشتراک در RSS - استاد ناصر رفیعی