نهادینه شدن فرهنگ «انتخاب صحیح» در میان مردم سبب نزدیکی به دولت ظهور می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا پناهیان ۶خرداد ماه در نشست هم اندیشی «علاج مشکلات» که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، به ارائه مطالبی در خصوص «امتحان الهی» پرداخت و بر لزوم تبیین دقیق این مفهوم گفت: اهمیت این موضوع، خود را در مباحث سیاسی و اجتماعی نشان می‌دهد.

پ, 03/06/1400 - 15:25

اگر ریشه‌های عاشورا را بررسی نکنیم، نمی‌توانیم مقدمه‌ساز ظهور باشیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا پناهیان اظهار کرد: باید نقش و تاثیر تک تک اتفاقاتی را که در زمان پیامبر(ص)، در دوران خلفا و دوران امیرمومنان امام علی(ع) رخ داده در وقوع عاشورا بررسی کنیم تا بدانیم چه رخ داد که کار به کربلا رسید.

 

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: اگر ریشه های پدید آمدن ظلمی را که به امام حسین(ع) تحمیل شد دقیق بررسی نکنی نمی توانی امام زمان(عج) را بعد از ظهور تحمل کنی، نمی توانی مقدمه ساز ظهور باشی و امام زمان(عج) را یاری کنی.

 

ش, 06/22/1399 - 17:29

امام زمان(عج) برای نابودی ظلم حداکثری ظهور خواهند کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا پناهیان تولیت مدرسه علمیه دارالحکمه، در مراسم احیای شب نیمه شعبان گفت: انسان به واسطه دین می‌تواند به بالاترین نقطه قله سعادت برسد.

 

وی افزود: هر کسی نمی تواند به این قله بلند دست یابد زیرا بسیاری از انسانها در زندگی روزمره به صورت حداقلی زندگی می کنند، اگر کسی برای اهداف و زندگی حداقلی تربیت شده باشد نمی تواند با دین کنار بیاید.

 

اشتراک در RSS - استاد علیرضا پناهیان