حوزه های علمیه حیات خود را مدیون امام خمینی هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حمید ملکی، پیش از ظهر امروز در اجلاسیه مدیران مدارس علمیه و تخصصی سراسر استان فارس که در مجتمع فرهنگی مذهبی مفتاح مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه مدیران مدارس کارهای اصلی حوزه ها را انجام می دهند، اظهار کرد: از حضور مدیران حوزه علمیه فارس نیز در مشهد مقدس قدردانی می کنم.

پ, 03/13/1400 - 13:02

فعالیت در عرصه انتخابات از جلوه های جهاد است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حمید ملکی قائم مقام مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در مراسم افتتاحیه ستاد حوزوی انتخاباتی «ملت امام حسین(ع)» که در محل مجتمع آموزشی هدایت برگزار شد، بالندگی امروز حوزه های علمیه و روحانیت را مرهون و مدیون تلاش های مجاهدانه امام راحل و علمای بزرگ و شهدا دانست و گفت: امروز حوزه های علمیه باید در راستای رسالت های خود گام های روشنگرانه بردارد.

پ, 02/30/1400 - 11:38

فاصله ایمان و عمل مهم‌ترین مشکل جامعه شیعی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حمید ملکی، قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه، گفت: خداوند در قرآن هر جا سخن از ایمان و دستور کسب آن را داده، در کنارش عمل صالح نیز آورده است چون عمل و زیست مؤمنانه سبک زندگی قرآنی و اهل بیت(ع) است.

ي, 02/12/1400 - 22:50

جامعه از روحانیت جدا شود به سمت انحطاط سوق پیدا خواهد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حمید ملکی، قائم‌مقام مدیر حوزه‌های علمیه، توجه به اقتضائات نسلی و حفظ مرجعیت دینی را از مهم‌ترین دغدغه‌های مراکز حوزوی دانست و ابراز داشت: اصل حفظ جایگاه روحانیت در جامعه اصل مهمی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

 

وی افزود: اگر جامعه از روحانیت جدا شود، جامعه به سمت انحطاط سوق پیدا خواهد کرد و علی‌رغم تمام دغدغه‌ها و مشکلات و کاستی‌های اجتماعی و اقتصادی و تبلیغات سوء همچنان روحانیت جایگاه خود را حفظ نموده است.

 

اشتراک در RSS - استاد حمید ملکی