تأثیرات مخرب غضب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مظاهری در ادامه سلسله جلسات درس های اخلاق خود بیان فرمود: حتی رسیده به اینجا که همین غضب‌ها و اختلاف‌ها، به طلاق کشیده شده است.

ش, 04/05/1400 - 13:05

ناشکیبایی و جزع و فزع آخرت انسان را می سوزاند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مظاهری، رئیس حوزه علمیه اصفهان در دروس خود به بیان رذائل اخلاقی می پردازند که با توجه به اهمیت آن در چندین بخش تقدیم خوانندگان ارجمند می شود.

چ, 04/02/1400 - 12:57

تکبّر دنیا و آخرت انسان را نابود می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مظاهری بیان می کند: و مخصوصاً جوان‌ها باید خیلی مواظب باشند. این صفت تکبر خیلی خطرناک است و دنیا و آخرت آدم را نابود می‌کند. خدا نکند دل کسی بسوزد، زیرا این سوختن دل آن متکبر را نابود می‌کند.

د, 03/31/1400 - 10:11

امیدوارم انتخابات پربرکتی برای ملّت ایران تحقق پیدا کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله مظاهری با شرکت در سیزدهمین دورۀ انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دورۀ انتخابات شوراها، رأی خود را به صندوق سیّار شمارۀ ۸۲۴ اصفهان انداخت.

وی در هنگام رأی گیری، با دعا به درگاه خداوند متعال اظهار امیدواری کرد که انتخابات پربرکتی برای ملّت ایران تحقق پیدا کند.

ج, 03/28/1400 - 14:27

حضور حداکثری مردم ناامیدی استکبار را در پی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مظاهری: دشمنان انقلاب و جمهوری اسلامی همواره در صدد هستند تا این امتیاز ملّی و اسلامی را کم‌رنگ و بی‌رونق نمایند، امّا ملّت بزرگوار، همواره با حضور در صحنه، آنان را ناامید ساخته‌اند.

/260/12/

د, 03/24/1400 - 23:34

نسل جوان حوزه تمام توانشان را برای تقویت بنیه علمی خود بکار بگیرند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله حسین مظاهری رییس حوزه علمیه اصفهان با صدور پیامی به اختتامیه دوازدهمین دوره جشنواره علامه حلی، به بیان نکاتی در خصوص مباحث حوزه پژوهش و فعالیت های علمی طلاب پرداخت. متن پیام بدین شرح است:

س, 02/28/1400 - 14:28

حادثه تروریستی افغانستان جنایتی بزرگ و نابخشودنی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله حسین مظاهری رییس حوزه علمیه اصفهان با صدوری پیامی حادثه تروریستی افغانستان را محکوم کرد، متن پیام آیت الله مظاهری بدین شرح است:

بِسْمِ‌اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ

س, 02/21/1400 - 15:05

علوّ درجات سردار حجازی و برادر شهیدشان و پدر بزرگوارشان را از خداوند سبحان مسألت می‌نمایم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مظاهری درگذشت سردار سیدمحمد حسین زادۀ حجازی را تسلیت گفت.

س, 01/31/1400 - 16:57

غیبت و تهمت و اهانت، به‌عنوان انقلابی بودن چه معنایی دارد؟/ امام راحل اینها را ذنب لایغفر می دانست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مظاهری بیان داشت: غیبت و تهمت و اهانت، به‌عنوان انقلابی بودن یا به‌عنوان جانبداری از حضرت امام و نظام، چه معنایی دارد؟ حضرت امام«قدّس‌سرّه» یک جمله داشتند و می‌فرمودند: اینها ذنب لایغفر است. ولایت بین خدا و بندۀ او قطع می‌شود.

 

 

متن سخنان رئیس حوزه علمیه اصفهان در درس اخلاق به شرح زیر است:

 

بِسْمِ‏ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم‏

ج, 11/24/1399 - 19:44

شیعه حقیقی زهرا (س) گفتار و عمل و عقیده اش منطبق بر هم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مظاهری گفت: شیعۀ حقیقی و پیرو حضرت زهرا«سلام‌الله‌علیها» آن است که اعتقاد قلبی، شعار زبانی و عملش را بر هم منطبق گرداند. یعنی گفتار و کردار و عقیده‌اش یکی باشد.

 

متن سخنان رئیس حوزه علمیه اصفهان به شرح زیر است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم‏

«رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَ یَسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَهً مِنْ لِسانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی»

 

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی مظاهری