عظمت و قدرت ایران قدرت اسلام و اهل بیت است

عظمت و قدرت ایران قدرت اسلام و اهل بیت(ع) است و باید امت اسلام را با جایگاه ایران اسلامی آشنا کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی با اشاره به سیاست های غلط حاکمان سعودی افزود: متأسفانه سعودی ها با آمریکا و صهیونیست ها ارتباط و وحدت دارند و در سیاست با ایران مقابله می کنند، از نظر اعتقادی و دینی نیز سعودی ها دشمن شیعه محسوب می شوند و علیه تشیع کار جدی می کنند.

 

ش, 11/05/1398 - 13:42

ضرورت تعامل بیشتر حوزه با دستگاه قضا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، ضمن خیر مقدم و تبریک انتصاب وی به ریاست قوه قضائیه و دعا برای موفقیت ایشان در این مسؤولیت خطیر، به نامه ۵۳ نهج‌البلاغه که حضرت المومنین(ع) خطاب به مالک اشتر نوشته‌اند، اشاره کرد و گفت: این نامه به‌عنوان عالی‌ترین منشور حکومتی می‌باشد که باید ملاک عمل همه مسئولان باشد.

ج, 04/25/1400 - 10:21

فردی را در نظر بگیریم که گرانی و بیکاری را مورد توجه قرار داده و این موارد را که باعث فقر، پریشانی و بی سامانی بسیاری از افراد شده است را ریشه کن کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله نوری همدانی رأی خود را به صندوق سیار شماره 163 انداخت و با حضور در جمع اهالی رسانه با اشاره به اهمیت انتخابات، بر لزوم حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی تأکید کرد.

ج, 03/28/1400 - 12:19

شرکت در انتخابات واجب شرعی و عقلی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله نوری همدانی با صدور بیانیه‌ای، ضمن دعوت از آحاد مردم ایران اسلامی برای حضور گسترده در انتخابات، این امر را واجب شرعی و عقلی دانست.

متن بیانیه حضرت آیت الله نوری همدانی به شرح زیر است:

د, 03/24/1400 - 21:26

تسلیت و همدردی خود را با ملت افغانستان و خانواده این شهدای مظلوم اعلام می دارم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله  نوری همدانی  با صدور پیامی  حادثه تروریستی در افغانستان را محکوم کردند که متن آن به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

س, 02/21/1400 - 15:24

سردار حجازی در حمایت از مظلومان و مستضعفان مرز جغرافیایی نمی‌شناخت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله نوری همدانی در پیامی، درگذشت سردار حجازی، جانشین فرمانده سپاه قدس را تسلیت گفت.

 

متن پیام تسلیت این مرجع تقلید به‌‌این شرح است:

د, 01/30/1400 - 15:23

مسلمانان صهیونیسم جهانی را از میان بردارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی، مرجع تقلید شیعیان شامگاه، یکشنبه، ۱۷ اسفندماه در دیدار با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به لزوم انتشار فعالیت‌های علمی حوزه گفت: ما متأسفیم که این‌گونه فعالیت‌های علمی در صدا و سیما به خوبی منعکس نمی‌شود و لازم است که از فعالیت‌هایی که در مسیر شرح و بسط مبانی انقلاب صورت گرفته، تقدیر شود.

د, 12/18/1399 - 12:11

بانوان در تمام ابعاد خود را در تراز انقلاب اسلامی قرار دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت‌الله‌العظمی حسین نوری همدانی از مراجع تقلید شیعیان به‌مناسبت برگزاری نشست کشوری «زن تراز انقلاب اسلامی» با محوریت الگوی سوم زن ایرانی که از سوی مرکز بسیج اساتید و نخبگان جامعة‌الزهرا(س) با همکاری سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور و مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران قم در جامعة‌الزهرا(س) برگزار شد، پیامی مکتوب ارسال کرد.

ي, 12/17/1399 - 11:57

دنیای متمدن امروز برای ساختن حقوق بشر درمانده شده است

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی گفتند: دنیای متمدن امروز برای ساختن حقوق بشر درمانده شده و هنوز نتوانسته آن سخن اول این عهد نامه یعنی عدم تجاوز به حقوق به دیگران را اجرا کند.

س, 12/05/1399 - 18:05

نماز نقش محوری در حیات انسان دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، مرجع تقلید شیعیان بر توسعه و ترویج فرهنگ نماز در جامعه تأکید کرد و گفت: نماز را که نقش محوری در حیات انسان دارد باید به معنای حقیقی درک کرد.

 

متن کامل پیام حضرت آیت‌الله نوری همدانی که 28 بهمن ماه در پنجمین اجلاس استانی نماز قم قرائت شد به شرح زیر است: بحث توحید،عبودیت و صلات در دعوت همه انبیا بوده است و حضرت ابراهیم علیه‌السلام نیز، پس‌ازآنکه به امر الهی خانه خدا در مکه را بنا می‌نهد اهل‌بیت خود را در آنجا علی‌رغم اینکه به تعبیر قرآن وادی غیر زرع، یعنی سرزمین خشک و بایر و غیر غیرقابل کشاورزی بوده، سکونت می‌دهد.

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی نوری همدانی