راهکار تثبیت و تقویت پایه های وحدت اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار جمعی از علمای اهل سنت پاکستان فرمودند: علما و نخبگان جهان اسلام به هر میزان به یکدیگر نزدیک و در تعامل باشند؛ پایه های وحدت بیش از پیش تثبیت و تقویت خواهد شد.

 

ایشان افزودند: اگر امت اسلام اراده کند در مقابل دشمن بایستد حتما پیروز می شود، عراقی ها اراده کرده اند که آمریکایی ها را اخراج کنند، این عزم و اراده بسیار قابل تحسین و البته قابل توسعه در عرصه های مختلف است.

 

ش, 11/05/1398 - 14:11

پیام تسلیت درگذشت استاد حسینی کاشانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پیامی، درگذشت آیت الله سید محمد حسینی کاشانی را تسلیت گفتند.

س, 02/07/1400 - 13:53

اهمیّت و فضیلت تلاوت قرآن در ماه رمضان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در یادداشتی که از سخنان این مرجع تقلید شیعیان در مورد اهمیت قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان برروی پایگاه اطلاع رسانی دفتر قرار داده، چنین آورده است:  مهم ترین ویژگى ماه رمضان، نزول قرآن است که در شب قدر بر قلب نازنین پیامبر اکرم صلّى الله علیه وآله وسلّم نازل

س, 01/31/1400 - 16:58

حکمت های روزه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی طی یادداشتی در رابطه با حکمت های روزه داری آورده اند: هر مسلمانی حق دارد به بحث و بررسى درباره اسرار و فلسفه احکام بپردازد؛ امّا این سخن به این معنا نیست هر چه مى ‏خواهد دل تنگمان بگوییم و هر چه به فکرمان رسید، به نام بازگو کردن فلسفه حکم، مثلاً روزه‏ را منحصراً

چ, 01/25/1400 - 16:39

پاسخ به نامه جمعی از علمای هند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت‌الله‌العظمی ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید نامه جمعی از علمای هند را پاسخ داد. 

پ, 12/28/1399 - 07:53

توصیه های مهم حضرت آیت الله مکارم شیرازی به اساتید مدرسه فقه امام کاظم (ع)

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفتند: یکی از مسائلی که اساتید می بایست رعایت کنند، این است که ان شاء الله به موقع سر درسشان باشند؛ دیگر اینکه نسبت به شاگردان دلسوزی کرده و اساتید رعایت شئون استادی خودشان را بکنند.
 
د, 12/25/1399 - 19:02

آموزه‌های اهل بیت(ع) می‌تواند راهگشای مشکلات اساسی جامعه اسلامی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی در پیامی به کنفرانس ملی امام رضا(ع) و علوم روز بر لزوم توجه بیشتر جامعه امروز به آموزه های اهل بیت(ع) تاکید کردند.

 

متن این پیام بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»
قبل از هر چیز لازم می‌دانم از دست‌اندرکاران این کنفرانس در برگزاری چنین نشست‌های علمی که هم مزین به نام امام علی بن موسی الرضا(ع) است و هم منعکس‌کنندۀ علوم عالم آل محمد(ع) تشکر نمایم.

 

ج, 12/22/1399 - 11:11

چهره حضرت ابوطالب باید از مظلومیت خارج شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مکارم شیرازی، همایش بین المللی حضرت ابوطالب حامی پیامبر(ص) را خدمتی به اسلام، شیعه و تاریخ اسلام دانستند.

س, 12/19/1399 - 12:13

الآن خطری که زنان جامعه را تهدید می کند از خطری که مردان، جوانان و نوجوانان را تهدید می کند مهم تر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بیان کردند: الآن خطری که زنان جامعه را تهدید می کند از خطری که مردان، جوانان و نوجوانان را تهدید می کند مهم تر است و می دانیم زنان از زنان بهتر حرف می شنوند.

 

ج, 12/15/1399 - 08:04

نکوداشت و تبیین چهره حضرت ابوطالب علیه السلام خدمت بزرگی به جهان اسلام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار دست اندرکاران همایش بین المللی حضرت ابوطالب علیه السلام پس از استماع گزارش ارائه شده از سوی مسئولان برگزاری، نسبت به فعالیت ها و اقدامات انجام شده به منظور تبیین شخصیت ایشان، ابراز خرسندی کرده و گفتند: بحمدالله کار گسترده ای در مورد حضرت ابوطالب علیه السلام انجام شده، این قبیل فعالیت

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی مکارم شیرازی