خبر کشتار جمعی از بانوان افغانستان موجب تألم و تأسف شدید گردید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله وحید خراسانی به مناسبت کشتار فجیع افغانستان پیامی تسلیتی صادر کرد، متن این پیام بدین شرح است؛

بسم الله الرّحمن الرّحیم

إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ‌

س, 02/21/1400 - 15:10

تمام امت اسلام باید مهدوی و در راستای اقامه‌ شعائر مهدویت باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله وحید خراسانی در جمع تعدادی از اعضاء هیأت استفتاء دفتر خود،  سخنانی پیرامون ولادت حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه و نیمه شعبان  داشت که مشروح آن در ادامه می آید:

 

د, 01/09/1400 - 17:32

فاطمیه‌ نباید تعطیل شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله وحید خراسانی در پاسخ  به سوالی درباره برگزاری مراسم ایام عزاداری حضرت فاطمه(س) بیان کردند که سوال و پاسخ این مرجع تقلید که به این شرح است:

 

سوال:

با عرض سلام محضر مبارک مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی

 

ي, 10/07/1399 - 18:48

امام رضا(ع) چه کسی است که زیارت او می شود زیارت خدا و مرقد او می شود عرش خدا؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، متن سخنان آیت الله العظمی وحید خراسانی، مرجع تقلید شیعیان به مناسبت شهادت امام رضا(ع) به شرح زیر است: نه آنهایی که مجاور هستند و نه آنهایی که به زیارت آمده اند هیچ کدام خبر ندارند که اینجا چه خبر است و امشب چه شبی و فردا چه روزی حدیثی را که مشایخ ثلاثه نقل کنند مشایخ حدیث ۶ نفر هستند سه نفر از قدما ثقه السلام کلینی شیخ طائفه و رئیس الفرقه شیخ طوسی و شیخ المحدثین شیخ صدوق؛ اگر حدیثی را این سه رکن نقل کنند عظمت آن حدیث را مثل شیخ انصاری درک می کند مثل شهید اول شهید ثانی محقق اول محقق ثانی.

 

ش, 07/26/1399 - 16:48

شعائر اهل‌بیت علیهم‌السلام و خصوصا اقامه‌ عزای حضرت سید الشهداء علیه السلام نباید تعطیل شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی به سوالی در مورد اقامه عزاداری سیدالشهدا(ع) در ایام شیوع بیماری کرونا پاسخ دادند.

متن پرسش و پاسخ مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

 

سئوال

حضور محترم حضرت آیه الله العظمى وحید خراسانی دام ظلّه:
وظیفه ما در ایام محرم الحرام نسبت به اقامه عزاء حضرت سیدالشهداء علیه السلام و سایر مناسبات أهل بیت علیهم السلام با وجود این بیماری (کرونا) چیست؟

جواب:

د, 04/30/1399 - 21:34

مملکت روز شهادت امام صادق(ع) باید عزادار باشد و حق رئیس مذهب باید ادا گردد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی عنوان کردند: روز عزای امام ششم؛ مملکت باید عزادار باشد و حق رئیس مذهب باید ادا گردد.

 

مرجع تقلید شیعیان در آیین رونمایی از پرچم جدید عزای شهادت حضرت امام صادق(ع) بیان کردند: مذهب ما از امام ششم است. اگر از شما سوال بشود مذهبت چیست؟ جواب این است که مذهب ما جعفری است.

 

ایشان ادامه دادند: این روز چه روزی است؟ روز عزای امام ششم؛ مملکت باید عزادار باشد. حق رئیس مذهب باید ادا گردد.

 

پ, 03/22/1399 - 15:57

حضرت آیت الله وحید خراسانی در تماس تلفنی با همسر سردار سلیمانی، حشر آن بزرگوار با حضرت امیرالمومنین(ع) و صبر و شکیبایی برای خانواده‌ ایشان را از خداوند متعال خواستار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، درپی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، حضرت آیت الله وحید خراسانی طی تماس تلفنی با همسر آن مرحوم، ضمن تسلیت و تعزیت به خانواده‌ ایشان، حشر آن بزرگوار با حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام و صبر و شکیبایی برای خانواده‌ ایشان را از خداوند متعال خواستار شد./260/12/

ج, 10/13/1398 - 22:30

عابد حافظ نفس است اما فقیه حافظ نفوس است/ توبه دادن یک گنه کار یا آشنا کردن یک نفر با ولی عصر از صدسال عبادت برتر است

«فقیه واحد خیر من الف عابد» یک فقیه از هزار عابد افضل است. عابدی که امام می فرمایند که عبادتش «مقبولة مبرورة» است. هزار عابد یک طرف و یک فقیه واحد با افضلیت نسبت به آن عابد هم یک طرف. تمام نکته این روایت در این است که فقیه حافظ نفوس است اما عابد حافظ نفس است.

 

پ, 02/23/1395 - 05:21

با انفاق مال و علم فقیر و جاهلی در جامعه باقی نمی ماند

انسان دو رابطه دارد یک را با خالق و یک رابطه با خلق. رابطه با خالق با نماز و رابطه با خلق با انفاق است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره‌ای اساتید، حضرت آیت الله وحید خراسانی چهارشنبه در مسجد اعظم قم به ادامه درس تفسیر خود پرداختند که این درس بدین شرح است: