استاد جاودان:

اولیاء الهی برای گذشته و آینده خود اندوه و ترس ندارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمدعلی جاودان در جلسه درس اخلاق خود گفت: در سوره واقعه خداوند بندگان را به سه دسته تقسیم می‌کند.

 

وی افزود: «السابقون»، «اصحاب یمین» و «اصحاب شمال» سه دسته مردمی هستند که در سوره واقعه از آنها یاد شده است.

 

استاد جاودان با بیان اینکه بهشت را از نعمت و رحمت ساختند، عنوان کرد: اولیاء الهی مقربان درگاه خداوند هستند برای آنها حزن و خوفی وجود ندارد، آنها گناهی ندارند که بر گذشته خود اندوه بخورند و آنقدر توکل به خدا دارند که برای آینده هم ترس ندارند.

 

استاد حوزه علمیه ادامه داد: رسول و مومنان ولی خدا هستند، خداوند هم ولی آنها است به همین دلیل همیشه و در هر کجا تحت مراقبت و حفاظت خداوند قرار دارند.

 

وی بیان کرد: امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) در صحرای کربلا بدنشان پر تیر شد هم تحت مراقبت و حفاظت الهی قرار داشتند، وجود چنین بلاهایی برای آنها به این دلیل بود که آنها خود بلاهای وارده را پذیرفته بودند و با خداوند قرار شهادت گذاشته بودند.

 

استاد جاودان با استناد به آیه قرآن کریم، اظهار کرد: کسی که ایمان و تقوا داشته باشد و بر اعمال و رفتار خود مراقبت کند خداوند گناهان او را می‌آمرزد.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه هر کس همه عمر خود را به تقوا گذرانده باشد دائم بر آنها بشارت می‌رسد، ابراز کرد: آنها از لحظه مرگ تا ابدیت غرق در نعمات بهشتی هستند.

/260/12/

ج, 08/23/1399 - 16:58