چه کسانی به هیزم جهنم تبدیل می شوند؟ ویژگی افرادی که هرگز به جهنم نمی روند

استاد حسین انصاریان امروز در سخنرانی برخط خود با تأکید بر اینکه انسان، آینه‌دار صفات خدوند است، گفت: پروردگارِ مهربانِ عالَم اعلام کرد که توانمندی و قدرت -در ابتدای خلقت حضرت آدم(ع) - به انسان عنایت کرده است تا مانند آینه‌ای پاک و صاف، صفات وجود مقدس او را به‌ اندازهٔ سعهٔ وجودی‌اش منعکس کند.

چ, 07/21/1400 - 18:24

ویژگی های فضیلت اخلاقی وفا / چه کنیم تا نسبت به خدا بی وفا نباشیم ؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله العظمی حسین مظاهری در سلسله مباحث درس اخلاق خود پیرامون فضیلت های فراموش شده، یکی از آن فضائل، فضیلت «وفا» است که در فارسی به آن می‌گویند نمک‌شناسی، و ضد آن نمک‌نشناسی است.

ي, 06/21/1400 - 13:40

تکبّر دنیا و آخرت انسان را نابود می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله مظاهری بیان می کند: و مخصوصاً جوان‌ها باید خیلی مواظب باشند. این صفت تکبر خیلی خطرناک است و دنیا و آخرت آدم را نابود می‌کند. خدا نکند دل کسی بسوزد، زیرا این سوختن دل آن متکبر را نابود می‌کند.

د, 03/31/1400 - 10:11

مؤمن اسیر شکم خود نمی‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید حسین حسینی قمی در محفل سخنرانی حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به حکمت ۲۸۹ نهج‌البلاغه اظهار کرد: امیرالمؤمنین(ع) می‌فرمایند که من در گذشته یک برادر دینی داشتم که هشت ویژگی داشت و معلوم نیست که آیا این برادر دینی از اصحاب ایشان بوده و یا برای مثال و تمثیل از واژه برادر استفاده کرده‌اند همانطور که قرآن کریم نیز به جای تأکید روی افراد بر روی ارزش‌ها تأکید می‌کند.

س, 03/18/1400 - 13:56

خود برتربینی از علائم تاریک شدن قلب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، سید حسین مؤمنی در سخنرانی با بیان اینکه در آیه ۴ سوره فتح، ازدیاد ایمان در قلب به عنوان هدف و غایت بیان شده است، اظهار کرد: یکی از تقسیم بندی هایی که برای قلب در روایات بیان شده بر اساس اشتغالات قلب است که قلب را به سه قسم مشغول به دنیا، مشغول به آخرت و مشغول به مولی تقسیم کرده است.

د, 02/13/1400 - 15:15

خود برتربینی از علائم تاریک شدن قلب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، سید حسین مؤمنی در سخنرانی شب هفتم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه در آیه ۴ سوره فتح، ازدیاد ایمان در قلب به عنوان هدف و غایت بیان شده است، اظهار کرد: یکی از تقسیم بندی هایی که برای قلب در روایات بیان شده بر اساس اشتغالات قلب است که قلب را به سه قسم مشغول به دنیا، مشغول به آخرت و مشغول به مولی تقسیم کرده است.

س, 01/31/1400 - 16:48

پندار غلط و خیال‌بافی در دین اسلام مذموم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی در سلسله مباحث سخنرانی ماه مبارک رمضان در تفسیر سوره عنکبوت اظهار کرد: قرائت این سوره در شب‌های قدر مورد تاکید قرار گرفته و ثواب بسیاری نیز بر آن درنظر گرفته شده است.

 

ج, 01/27/1400 - 17:34

جوان توبه‌کار محبوب خداوند است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی طی سخنانی در حرم بانوی کرامت که به‌صورت زنده از شبکه سه سیما پخش شد اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه ایجاد فرصت‌های طلایی و کسب معنویت و ماهی است که خداوند آن را به خود نسبت داده و حتی اعمال مباح در این ماه شکل عبادی پیدا می‌کند.

پ, 01/26/1400 - 17:38

رهبر معظم انقلاب جایگاه بلند قرآن کریم را احیا کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمدعلی جاودان در جلسه درس اخلاق که در حسینیه شیخ مرتضی زاهد برگزار شد، گفت: زندگی انسان در دنیا همچون یک تجارت است.

 

ج, 12/15/1399 - 07:55

«مرگ نابهنگام» نداریم، همه چیز در این عالم به هنگام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی بیان کردند: «ما یک أجل مقضی داریم، یک أجل مسمّیٰ؛ آن که تقدیرپذیر و تغییرپذیر است همین أجل مقضی است که به دست خود آدم است، ولی کلّ این جریان که گاهی می ‌بینید در بعضی از این اعلامیه ‌ها می‌ گویند «مرگ نابهنگام»!

اشتراک در RSS - درس اخلاق