خود برتربینی از علائم تاریک شدن قلب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، سید حسین مؤمنی در سخنرانی با بیان اینکه در آیه ۴ سوره فتح، ازدیاد ایمان در قلب به عنوان هدف و غایت بیان شده است، اظهار کرد: یکی از تقسیم بندی هایی که برای قلب در روایات بیان شده بر اساس اشتغالات قلب است که قلب را به سه قسم مشغول به دنیا، مشغول به آخرت و مشغول به مولی تقسیم کرده است.

د, 02/13/1400 - 15:15

خود برتربینی از علائم تاریک شدن قلب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، سید حسین مؤمنی در سخنرانی شب هفتم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه در آیه ۴ سوره فتح، ازدیاد ایمان در قلب به عنوان هدف و غایت بیان شده است، اظهار کرد: یکی از تقسیم بندی هایی که برای قلب در روایات بیان شده بر اساس اشتغالات قلب است که قلب را به سه قسم مشغول به دنیا، مشغول به آخرت و مشغول به مولی تقسیم کرده است.

س, 01/31/1400 - 16:48

پندار غلط و خیال‌بافی در دین اسلام مذموم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی در سلسله مباحث سخنرانی ماه مبارک رمضان در تفسیر سوره عنکبوت اظهار کرد: قرائت این سوره در شب‌های قدر مورد تاکید قرار گرفته و ثواب بسیاری نیز بر آن درنظر گرفته شده است.

 

ج, 01/27/1400 - 17:34

جوان توبه‌کار محبوب خداوند است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد ناصر رفیعی طی سخنانی در حرم بانوی کرامت که به‌صورت زنده از شبکه سه سیما پخش شد اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه ایجاد فرصت‌های طلایی و کسب معنویت و ماهی است که خداوند آن را به خود نسبت داده و حتی اعمال مباح در این ماه شکل عبادی پیدا می‌کند.

پ, 01/26/1400 - 17:38

رهبر معظم انقلاب جایگاه بلند قرآن کریم را احیا کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمدعلی جاودان در جلسه درس اخلاق که در حسینیه شیخ مرتضی زاهد برگزار شد، گفت: زندگی انسان در دنیا همچون یک تجارت است.

 

ج, 12/15/1399 - 07:55

«مرگ نابهنگام» نداریم، همه چیز در این عالم به هنگام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی بیان کردند: «ما یک أجل مقضی داریم، یک أجل مسمّیٰ؛ آن که تقدیرپذیر و تغییرپذیر است همین أجل مقضی است که به دست خود آدم است، ولی کلّ این جریان که گاهی می ‌بینید در بعضی از این اعلامیه ‌ها می‌ گویند «مرگ نابهنگام»!

ي, 12/10/1399 - 21:26

عاملی که عذاب خدا را از جامعه برطرف می‌کند/ پاداش صبر بر بلا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد عالی در یک سخنرانی در مسجد حجت تهران با تصریح بر اینکه از روایات ما بر می‌آید که عنایات و رحمت خدا به واسطۀ خوبان عالم نازل می‌شود،گفت: اگر خداوند بخواهد بدها و فساق را نگاه کند، باید عذاب بیاید.

ش, 09/15/1399 - 18:42

اولیاء الهی برای گذشته و آینده خود اندوه و ترس ندارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمدعلی جاودان در جلسه درس اخلاق خود گفت: در سوره واقعه خداوند بندگان را به سه دسته تقسیم می‌کند.

 

وی افزود: «السابقون»، «اصحاب یمین» و «اصحاب شمال» سه دسته مردمی هستند که در سوره واقعه از آنها یاد شده است.

 

استاد جاودان با بیان اینکه بهشت را از نعمت و رحمت ساختند، عنوان کرد: اولیاء الهی مقربان درگاه خداوند هستند برای آنها حزن و خوفی وجود ندارد، آنها گناهی ندارند که بر گذشته خود اندوه بخورند و آنقدر توکل به خدا دارند که برای آینده هم ترس ندارند.

 

ج, 08/23/1399 - 16:58

یاد مرگ در خودسازی و مبارزه با رذائل اخلاقی بسیار مهم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد کاظم صدیقی، امروز در جلسه درس اخلاق مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اظهار داشت: زیارت عاشورا کلام الله است.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اتصال انسان به کلام الله روح آدمی را جلا می دهد، ابراز کرد: بزرگان و علمای دین اهل مداومت بر زیارت عاشورا بودند؛ طلاب به عنوان سربازان امام زمان(عج) باید اهل قرائت زیارت عاشورا باشند چرا که زیارت عاشورا دعای انتظار است.

 

وی ظهور امام زمان(عج) را در گرو عینیت یافتن توحید در عالم هستی دانست و گفت: شرک نباید در جهان باقی بماند در این صورت است که امام ظهور می کنند.

ش, 08/17/1399 - 12:09

طلاب اهل تعامل و معاشرت با مردم باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علی اکبر رشاد، گفت: امام علی(ع) در زمینه اخلاق اجتماعی و ثمرات نرم خویی می فرمایند: کسی که عودش نرم باشد شاخه های او فراوان خواهد شد.

 

وی ادامه داد: حضرت در اینجا انسان را به تنه درختی تشبیه می کنند که دارای ساقه هایی است، برای همین می فرمایند: اگر این تنه نرم باشد ساقه های فراوانی از او رشد می کند در حالی که از تنه درخت سخت انتظار این رویش وجود ندارد.

 

اشتراک در RSS - درس اخلاق