استاد جاودان:

رهبر معظم انقلاب جایگاه بلند قرآن کریم را احیا کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمدعلی جاودان در جلسه درس اخلاق که در حسینیه شیخ مرتضی زاهد برگزار شد، گفت: زندگی انسان در دنیا همچون یک تجارت است.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان در دنیا عمر خود را می‌دهد که چیزی فراگیرد، عنوان کرد: اگر انسان آن چیزی را که فراگرفته مفید باشد در قیامت سود می‌کند در غیر این صورت دچار خسارت می‌شود.

وی با بیان اینکه انسان در تجارت دنیوی خود به دو دسته خوبان و زیانکاران تقسیم می‌شود، اظهار کرد: عمر انسان سرمایه بسیار بزرگی است که باید در مسیر بندگی الهی و اعمال صالح همچون خیرات و عبادات و خدمت به مردم صرف شود که شخص در قیامت سود ببرد.

 

استاد جاودان با بیان اینکه برخی خیرات چنان اثر دارند که حتی پس از مرگ هم سود آن به انسان می‌رسد، ابراز کرد: به عنوان مثال امام خمینی(ره) با انقلاب اسلامی در کشور ایران خیر ماندگاری برای خود درست کردند که تا ابد ثمره نیک و ثواب آن به ایشان می‌رسد.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه هدایت کردن دیگران از جمله اعمال صالحی است که خیر ماندگار می‌شود، گفت: اگر انسان بتواند شخصی را هدایت کند که اعمال صالح انجام دهد، هدایتگر در ثواب هدایت شونده شریک می‌شود بدون اینکه از ثواب هدایت شونده چیزی کم شود.

 

وی با بیان اینکه انسان باید عمر خود را صرف عمل خیری کند که آن عمل خیر ماندگار باشد، عنوان کرد: حضرت سیدالشهدا(ع) جان خود و عزیزانش را داد که اسلام را حفظ کند به برکت خون حضرت و یارانش در کربلا اسلام تا ابد ماندگار شد؛  هر کس تلاش کند با دوری از گناه به اطاعت از خداوند متعال بپردازد او خود را در مسیر خیر قرار داده است.

 

استاد جاودان با بیان اینکه اگر انسان بتواند در مسیر هدایت مردم گام بردارد خداوند به عمر او برکت می‌دهد، اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی در کشور ما قرآن کریم مهجور بود اما امروز به لطف و توجه رهبر معظم انقلاب هزاران قاری و حافظ قرآن تربیت شدند، ایشان احیاگر جایگاه بلند قرآن کریم هستند و این یک خیر ماندگار بزرگ است.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امیرمومنان امام علی(ع) امام اهل تقوا هستند، ابراز کرد: انسان باتقوا بر قلب و فکر خود مسلط است و به خود اجازه گناه کردن نمی‌دهد، پیشوا و امام چنین شخصی اهل‌بیت(ع) و پیشوا و امام گناه‌کار شیطان است./260/12/

ج, 12/15/1399 - 07:55