آیت الله العظمی علوی گرگانی:

مشارکت حداکثری "آینده بهتری" را برای ایرانی‌ها رقم خواهد زد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله علوی گرگانی در پاسخ به چند استفتا در خصوص انتخابات، با بیان اینکه شرکت مردم در انتخابات و رأی به فرد متعهد و متدین و دلسوز می‌تواند اقتدار کشور را افزایش دهد، اظهار داشت: شرکت مردم در انتخابات، قدرت چانه‌زنی ایران اسلامی را در صحنه بین‌المللی و منطقه‌ای افزایش می‌دهد.

متن پرسش‌ها و جواب‌های آیت الله علوی گرگانی بدین شرح است:

با سلام

با توجه به در پیش بودن انتخابات 1400، مشتاق دریافت پاسخ سؤالات ذیل هستیم، با تشکر؛

1. از نظر شما حکم شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری چیست و شرکت در انتخابات تا چه‌اندازه می‌تواند در آینده کشور و جمهوری اسلامی نقش ایفا کند؟ مردم چه وظیفه‌ای دارند؟

2. مشارکت مردم در انتخابات از حیث منطقه‌ای و بین‌المللی چه تأثیراتی خواهد داشت؟

3. از نظر حضرتعالی فرد اصلح دارای چه ویژگی‌هایی است؟

4. چه توصیه‌هایی برای رعایت اخلاق از سوی کاندیداهای انتخاباتی و طرفداران ایشان دارید؟

باسمه تعالی

پاسخ استفتا:

1. ایجاد زمینه حضور گسترده مردم و انتخاب فرد اصلح و متدین و سپردن مسئولیت امور کشور به دست ایشان می‌تواند در پیشرفت و شکوفایی و اقتدار کشور نقش بسزایی داشته باشد و آینده بهتری را رقم خواهد زد.

2. شرکت مردم در انتخابات و رأی به فرد متعهد و متدین و دلسوز می‌تواند اقتدار کشور را افزایش داده و قدرت چانه‌زنی ایران اسلامی را در صحنه بین‌المللی و منطقه‌ای افزایش دهد.

3. فرد اصلح باید خداترس، متدین، پاک‌دست، مدبر، دارای کابینه قوی و معتقد به خودباوری و ایفای نقش جوانان متدین و انقلابی باشد و مطیع ولایت فقیه باشد.

4. نامزدهای انتخابات باید به معرفی خود و برنامه‌ها و کابینه مدنظر خود بپردازند و از تخریب دیگران و دروغگویی و افترا به دیگران بپرهیزند.

/260/12/

د, 03/24/1400 - 23:28