نظام سلطه و استکبار باعث مرگ زمین می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سیدمحمدمهدی میرباقری، استاد حوزه علمیه در سخنرانی شب بیست و هشتم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به برخی از آیات مربوط به دوران ظهور امام زمان(عج) اظهار کرد: یکی از نکاتی که در آیات قرآن تکرار شده این است که از روز ظهور تعبیر  یوم‌الدین آمده و این روز را روز ظهور نور الهی در زمین دانسته است.

ي, 02/19/1400 - 17:47

کسانی که برتری‌جویی کردند امیرمؤمنان امام علی(ع) را به شهادت رساندند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید مهدی میرباقری بامداد امروز به‌ مناسبت ایام لیالی قدر در حسینیه آیت‌الله حق‌شناس به سخنرانی پرداخته و گفت: خداوند در قرآن گاهی انسان‌ها را به سه دسته تقسیم کرده که شامل اهل سبقت یا مقربان درگاه الهی، اصحاب شمال یا جهنمی ها و اصحاب یمین یا بهشتیان می‌شود.

ي, 02/12/1400 - 22:59

آیت الله مصباح یزدی مبارزه مستمر با جریان تحریف و سازشکاران داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید محمدمهدی میرباقری نماینده مجلس خبرگان رهبری، در بیاناتی با اشاره به شخصیت علمی و اخلاقی علامه مصباح یزدی، گفت: ایشان سال ها در محضر آیت الله بهجت تلمذ کرد و در طی این سال ها نفس به نفس در محضر ایشان بود.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری بر استفاده از آثار علامه مصباح تأکید کرد و افزود: ایشان آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت و ویژگی این آثار این است که معطوف به نیازهای روز انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی بود.

 

چ, 10/17/1399 - 20:37

رابطۀ فقیهان و حکیمان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید محمد مهدی میرباقری طی سخنانی در رابطه با موضوع رابطه حکیمان و فقیهان سخن گفته است که مشروح سخنان این استاد علمیه در ادامه آمده است: تفقه باید از سطح «تکلیف» فراتر رود و وارد حوزۀ حکمت نیز بشود؛ یعنی فقه دین یا فقه جامع یا نظام استنباط شکل بگیرد؛ در این صورت، فقیه همان حکیم است و حکیمان همان فقیهان هستند.

 

«اگر تفقّهِ فقیه از احکام فقهی و حوزۀ تکالیف، وارد فضای تفقّه در حوزۀ ارزش‌ها و توصیف‌ها نیز بشود، تفقّه او تبدیل به تفقّه جامع می‌شود.

پ, 10/04/1399 - 18:54

استکبار به چیزی جز بردگی ملت ها رضایت نمی دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید محمدمهدی میرباقری نماینده مجلس خبرگان رهبری، در مراسمی که همزمان با ظهر سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و با رعایت پروتکل های بهداشتی در حسینیه آیت الله حق شناس(ره) برگزار شد، گفت: انسانها در عالم آخرت با امامشان شناخته می‌شوند.

 

د, 08/05/1399 - 20:25

ایمان، محبت و تسلیم؛ وظایف مؤمنان نسبت به رسول اکرم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید محمدمهدی میرباقری، در سخنرانی خود در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، به تببین وظایف مؤمنان نسبت به رسالت الهی پرداخت و گفت: قوم یهود بر این عقیده بود که رسالت در این خاندان استمرار داشته باشد؛ اما در قرآن آمده است که خداوند بهتر می داند که رسالت خود را کجا قرار دهد.

 

ش, 07/26/1399 - 08:33

غربگرایان و نفوذی ها خوشنودی خود را از اینکه مانعی برای پیاده روی شیعیان در اربعین به وجود امده ابراز کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید محمدمهدی میرباقری، در سخنرانی خود در شب اربعین حسینی که در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، به تبیین آثار و برکات زیارت امام حسین(ع) پرداخت و گفت: یکی از عبادت­‌هایی که در فرهنگ اهل بیت(ع) تأکید شده و هیچ عبادتی تا این اندازه برای آن آثار و ثواب ذکر نشده زیارت سیدالشهدا است.

 

پ, 07/17/1399 - 11:21

ولایت؛ تنها وادی امن شیعیان در برابر هجوم فرهنگی دشمن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید محمد مهدی میرباقری درباره عملکرد دشمنان اهل بیت(ع) گفت: فضای حیرت و ضلالی که دشمنان اهل بیت(ع) ایجاد کردند، ناشی از دوری ائمه(ع) بود که جز با ریخته شدن خون امام حسین(ع) برداشته نمی‌شد.

 

د, 06/17/1399 - 11:54

تقلید کورکورانه از غرب عامل مشکلات جامعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید محمد مهدی میرباقری نماینده مجلس خبرگان رهبری عصر امروز در همایش مجازی طلایه داران تبلیغ به تبیین مسأله «گسست اجتماعی دنیای مدرن» پرداخت و با اشاره به اینکه تمدن مدرن مبتنی بر اندیشه های غیر دینی زیرساخت های خود را ایجاد کرده است، گفت: تمدن مدرن با ایده هایی که دارد، از طریق دو جنگ جهانی و تحمیل هزاران کشته بر بشریت زمینه حکمرانی خود را به وجود آورده است.

 

د, 05/27/1399 - 22:01

«عدالت‌خواهی حقیقی» کمک به تحققِ «حکمرانی اسلامی» است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید محمدمهدی میرباقری استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم و از صاحب‌نظران و اساتید حوزه‌ی «تمدن‌پژوهی» ضمن بررسیِ آسیب‌شناسانه‌ی تحقق عدالت در نظام اسلامی، این مسئله را از منظر دولت‌سازی و حُکمرانی اسلامی بررسی و تحلیل کرده‌ و برای تعمیقِ حرکت‌های عدالت‌خواهانه‌ی اسلامی و انقلابی نکات و پیشنهاداتی مطرح کرده‌ است:

 

اشتراک در RSS - استاد سید محمد مهدی میرباقری