آقای خمینی دلِ قوی داشت و در شجاعت جزء نوادر قرون بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله العظمی شبیری زنجانی شاهد عینی بخش حساسی از تاریخ حوزه و تاریخ شکل گیری انقلاب اسلامی ایران در قم است.

ش, 03/15/1400 - 14:03

بی شک این رفتارهای وحشیانه هیچ نسبتی با دین رحمانی اسلام و مرام انسانیت ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌ الله‌ العظمی شبیری زنجانی در پی انفجار تروریستی مدرسه سیدالشهداء کابل، و همدردی با مردم شریف افغانستان و بازماندگان این فاجعه دردناک پیام تسلیتی صادر کردند.

س, 02/21/1400 - 17:53

مطالبی را که واضح و روشن نیست و جای شبهه دارد را مطرح نکنید

حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی از مردم خواستند در این ایام با دعا به پیشگاه خداوند متعال و توسل به حضرات معصومین علیهم السلام برای برطرف شدن خطر کرونا از جامعه بشری دعا کنند.

ي, 01/22/1400 - 17:52

تسلیت درگذشت حجت الاسلام علوی سبزواری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، دفتر حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی در تماسی تلفنی با بیت مرحوم آیت الله سبزواری، مراتب تسلیت حضرت آیت الله شبیری زنجانی را ابلاغ کردند.

 

 

در اطلاعیه دفتر این مرجع تقلید شیعیان آمده است: در پی درگذشت حجت الاسلام حاج سید محمد حسن علوی سبزواری (ره)، طی تماس تلفنی با بیت آن عالم ربانی، مراتب تسلیت آیت الله العظمی شبیری زنجانی به مردم متدین سبزوار و به خصوص آن بیت شریف، و اظهار تاثر ایشان از فقدان آن عالم بافضیلت و خدمتگزار، به ایشان ابلاغ شد.

 

 

ش, 11/04/1399 - 12:59

مخفی بودن قبر حضرت زهرا (س) از آیات بیّنات است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی طی سخنانی اظهار داشتند :در مشخص نبودن قبر مطهرّ حضرت زهرا علیها‌السلام [و روز شهادت آن حضرت] مصلحتی وجود دارد که نشانگر مظلومیت آن حضرت است

 

 

گاهی مصلحت ایجاب می‌کند که خداوند امری را به طور روشن و واضح بیان نکند. مثلاً در معلوم نبودن شب قدر مصلحتی است که ائمه علیهم‌السلام آن شب را برای مردم تعیین نکردند.

 

س, 10/23/1399 - 16:50

پیام تسلیت ارتحال آیت الله مصباح یزدی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله‌ العظمی شبیری زنجانی در گذشت آیت‌الله مصباح یزدی را تسلیت گفتند.

 

در متن اطلاعیه دفتر این مرجع تقلید شیعیان این گونه آمده است:

 

إنّا للّه و إنّا إلیه راجعون

در پی در گذشت آیت‌الله مصباح یزدی، آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی در تماس تلفنی با فرزند آن مرحوم، فقدان این استاد برجسته را به خانواده عزادار ایشان تسلیت گفتند و برای بازماندگان صبر جمیل و برای آن عالم فقید، غفران الهی را از خداوند متعال طلب کردند.

۱۶/دی‌ماه/۱۳۹۹

/260/12/

س, 10/16/1399 - 19:29

رابطه بسیاری از افراد با دین بواسطه امام حسین(ع) است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله شبیری زنجانی بیان کردند: رابطه بسیاری از افراد با دین بواسطه امام حسین(ع) است.

 

این مرجع تقلید شیعیان درباره عاشورا اظهار کردند: همه قدرت ها از بین رفته اند و تنها یک قدرت باقی مانده و آن قدرت امام حسین(ع) است.

 

ایشان افزودند: رابطه بسیاری از افراد با دین تنها بواسطه امام حسین(ع) است که اگر این قطع می شد، دین به کلی از بین رفته می شد.

 

پ, 05/30/1399 - 22:23

پاسخ به پرسش هایی درباره مراسم سوگواری ایام محرم با توجه به شیوع کرونا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی به پرسش هایی درباره مراسم سوگواری ایام محرم با توجه به شیوع کرونا پاسخ داده اند.

متن این پرسش ها و پاسخ ها که توسط دفتر این مرجع تقلید شیعیان در اختیار شفقنا قرار گرفته، بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ج, 05/24/1399 - 12:35

انتشار مجموعه آثار آیت الله العظمی شبیری زنجانی در قالب لوح فشرده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، نرم افزار مجموعه آثار حضرت آیت الله العظمی سید موسی شبیری زنجانی مد ظلّه العالی توسط مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)  تولید شد.

این نرم افزار شامل متن 18 عنوان از آثار این مرجع عالی قدر به زبان فارسی و عربی در موضوعات اصول فقه، فقه جعفری، رجال و درایه است.
 

د, 09/25/1398 - 12:52

دیدار تعدادی از اساتید نشست دوره ای اساتید با آیت الله العظمی شبیری زنجانی

برخی از اساتید نشست دوره ای اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم با حضرت آیت الله شبیری زنجانی دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، برخی از اساتید نشست دوره ای اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم پنج شنبه شب 17 دی 1394 با حضرت آیت الله شبیری زنجانی دیدار و گفتگو کردند.

 

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی شبیری زنجانی