استاد ساعی ور:

عادی سازی روابط با رژیم صهیونیسم خیانت به اسلام و مسلمین است

قرآن در سوره اسراء وعده داده که آنها رفتنی هستند. حکومت با کفر باقی می ماند، اما با ظلم باقی نمی ماند. برخی حکام با نگاه به اینکه حکومت شخصی خودشان را تثبیت کنند، نسبت به وعده های مستکبرین دلگرم می شوند؛ برای همین هم آمدند و از قساوت این غده سرطانی نسبت به کودکان مسلمان چشم پوشی کردند؛ آمدند از اشغال این حاکمیت نامشروع بر اراضی مسلمین چشم پوشی کردند. این چشم پوشی کردن، کتمان حقّ و بزرگ کردن کفر است. دست دوستی دادن به کفر است؛ که همه اینها در قرآن منهی است.

 

با توجه به اقدام حاکم امارات، به عنوان یکی از کشورهای عرب و کشور اسلامی در علنی کردن عادی سازی روابط با رژیم کودک کش اسرائیل، استاد محمد باقر ساعی ور از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به گفتگو پرداخت.

 

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در ابتدای گفتگو خاطرنشان کرد: اسلام آمال و اهدافی دارد و خدای متعال، اسلام را به عنوان دین جامع قرار داده است و این دین جامع دارای قوانین اجتماعی و قوانین سیاسی است که باید به آن توجه شود.

 

بعد اول: عزت مداری اسلام

وی در همین راستا بیان کرد: اولین قانون، عزت مداری است و اینکه مسلمان نباید زیر سلطه کفر زندگی کنند. خدای متعال این اجازه را به هیچ شخصی نداده است و می فرماید: خدا هرگز هيچ راه سلطه ‏اى به سود كافران بر ضد مؤمنان قرار نداده است.

«الَّذِينَ يَتَرَبَّصُونَ بِكُمْ فَإِنْ كانَ لَكُمْ فَتْحٌ مِنَ اللَّهِ قالُوا أَ لَمْ نَكُنْ مَعَكُمْ وَ إِنْ كانَ لِلْكافِرِينَ نَصِيبٌ قالُوا أَ لَمْ نَسْتَحْوِذْ عَلَيْكُمْ وَ نَمْنَعْكُمْ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ فَاللَّهُ يَحْكُمُ بَيْنَكُمْ يَوْمَ الْقِيامَةِ وَ لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلًا» (نساء: 141)

(آنان كه همواره حوادثى را براى شما انتظار مى ‏برند، اگر از سوى خدا برايتان فتح و پيروزى رسد، مى ‏گويند: مگر ما با شما [در ميدان جنگ‏] نبوديم؟ [پس سهم ما را از غنايم جنگى بپردازيد.] و اگر براى كافران بهره ‏اى اندك [از غلبه و پيروزى‏] باشد، به آنان مى ‏گويند: آيا [ما كه در ميان ارتش اسلام بوديم‏] بر شما چيره و مسلّط نبوديم؟ [ولى ديديد كه ازضربه زدن به شما خوددارى كرديم‏] و شما را [ازآسيب و زيان مؤمنان‏] مانع مى ‏شديم [پس سهم غنيمت ما را بدهيد.] خدا روز قيامت ميان شما داورى مى‏ كند و خدا هرگز هيچ راه سلطه ‏اى به سود كافران بر ضد مؤمنان قرار نداده است. (نساء: 141)

 

این استاد حوزه علمیه قم در ادامه افزود: برای این مطلب، هم در زندگی فردی و هم در زندگی اجتماعی و هم در سیاست این اجازه داده نشده است.

 

وی خاطرنشان کرد: بعضی ارزش ها ملک انسان است؛ مانند اینکه خانه، ملک انسان است؛ «الناس مسلطون علی اموالهم»؛ اما برخی سرمایه ها امانت انسان است؛ ناموس، ارزش معنوی، عزت انسان قابل خرید و فروش نیست. نمی شود انسان ناموس و عزت خودش را بفروشد.

 

استاد ساعی ور اضافه نمود: در بعد اجتماعی هم جامعه مسلمین عزت خود را بفروشد. اسلام و دین اسلام و حاکمیت اسلام، امانت در دست انسان است و قابل خرید و فروش نیست؛ پس این دین با این نگاه که برخی سرمایه ها امانت الهی است اما برخی حکام خائن در قضایای فلسطین این قانون را زیر پا گذاشتند.

 

وی تأکید کرد: آن دسته از کشورهای اسلامی که با اسرائیل رابطه برقرار نموده اند، هم خیانت به اسلام کردند؛ هم خیانت به مسلمین کردند، هم با کارهایشان آن عزّت معنوی اسلام را می خواهند به سلطه استکبار و صهیونیست وصل کنند و این طبق قوانین دین اسلام، منهی و خیانت به اسلام و مسلمین است.

 

بعد دوم: بعد ظلم ستیزی اسلام

استاد محمد باقر ساعی ور در این بخش خاطرنشان کرد: اسلام در جوهره اش مبارزه با ظلم، کمک به مظلوم و خصم بودن با ظالم را دارد. کسی که همکاری با ظالم کند؛ چشم پوشی از ظلم کند، تعامل با ظالم کند، این شریک با جرم می شود.

 

وی افزود: صلح با ظالم، سازش با صهیونیست آدم کش و کودک کش، شریک شدن در جرم آنها است و این امر با آیات قرآن تنافی دارد. آیات قرآن می فرماید:

«يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لا تُحِلُّوا شَعائِرَ اللَّهِ وَ لَا الشَّهْرَ الْحَرامَ وَ لَا الْهَدْيَ وَ لَا الْقَلائِدَ وَ لَا آمِّينَ الْبَيْتَ الْحَرامَ يَبْتَغُونَ فَضْلًا مِنْ رَبِّهِمْ وَ رِضْواناً وَ إِذا حَلَلْتُمْ فَاصْطادُوا وَ لا يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ أَنْ صَدُّوكُمْ عَنِ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ أَنْ تَعْتَدُوا وَ تَعاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَ التَّقْوى‏ وَ لا تَعاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَ الْعُدْوانِ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقابِ» (مائده: 2)

اى اهل ايمان! [هتكِ حرمتِ‏] شعاير خدا [مانند مناسك حج‏] و ماه‏هاى حرام [رجب، ذوالقعده، ذوالحجه ومحرم‏] و قربانى بى‏نشان، و قربانى نشان‏دار و قاصدان [و راهيان به سوى‏] بيت الحرام را كه فضل و خشنودى پروردگارشان را مى‏طلبند، حلال مشماريد. و چون از احرام بيرون آمديد [اگر مايل باشيد، مى‏توانيد] شكار كنيد. و كينه‏توزى و دشمنى گروهى كه شما را از [ورود به‏] مسجد الحرام بازداشتند وادارتان نكند كه [به آنان‏] تعدّى و تجاوز كنيد. و يكديگر را بر انجام كارهاى خير و پرهيزكارى يارى نماييد، و يكديگر را بر گناه و تجاوز يارى ندهيد و از خدا پروا كنيد كه خدا سخت كيفر است. (مائده: 2)

 

«وَ لا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَ ما لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِياءَ ثُمَّ لا تُنْصَرُونَ» (و به كسانى كه [به آيات خدا، پيامبر و مردم مؤمن‏] ستم كرده‏اند، تمايل و اطمينان نداشته باشيد و تكيه مكنيد كه آتش [دوزخ‏] به شما خواهد رسيد ودر آن حال شما را جز خدا هيچ سرپرست ويارى نخواهد بود. (هود: 113)

 

بعد سوم: خطرناک بودن نفوذ اسرائیل در کشورهای اسلامی

این استاد حوزه علمیه قم در این رابطه بیان کرد: اگر به تاریخ یهود نگاه کنیم، هم در صدر اسلام و هم در صد ساله اخیر، می بینیم، صهیونیسم یعنی تحریف واقعیت ها، صهیونیسم یعنی تضعیف اسلام، صهیونیسم، یعنی نقض پیمان ها، صهیونیسم یعنی تفرقه بین مسلمین، صهیونیسم یعنی پایگاه درست کردن برای استکبار جهانی؛ صهیونیسم یعنی شرکت موزیانه در جنگ های علیه اسلام. تاریخ صدر اسلام را ببینید، یهودیان مدینه با بت پرست ها علیه اسلام اهتمام می کردند و نسبت به عهدهایی  که با رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم بستند؛ خیانت کردند.

 

وی افزود: چشم پوشی کردن از این خطر و اینکه جاده را برای آزاد سازی روابط دیگر کشورهای اسلامی برای او صاف کند، خیانت به اسلام و مسلمان ها و کشورهای اسلامی؛ و بلکه بالاتر، خیانت به رسول خدا و خیانت به خداوند تبارک و تعالی است.

 

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم اضافه نمود: تعامل و همکاری با صهیونیست مساوی با نفوذ این غده خطرناک در جهان اسلام و مشغول کردن امت اسلامی به آلام صهیونیست ها است.

 

بعد چهارم : اشدّاء علی الکفار

استاد محمد باقر ساعی ور در بخش پایانی گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید خاطرنشان کرد: ما موظف هستیم که اشداء علی الکفار و رحماء بینهم باشیم؛ اما بعضی حکام کشورهای عرب این قضیه را برعکس فهمیده اند. نسبت به مردم خودشان، مخصوصا اگر این افراد از مذهب اهل بیت علیهم السلام باشند، شدت و خشونت؛ نسبت به کفار، رحمت و دلگرمی دارند. اینها نیست مگر فروش دین به دنیای خودشان؛ و اگر دقیق تر بگوییم، فروش دین به دنیای دیگران است چون صهیونیست درختی نیست که میوه بدهد.

 

وی در همین راستا اضافه نمود: قرآن در سوره اسراء وعده داده که آنها رفتنی هستند. حکومت با کفر باقی می ماند، اما با ظلم باقی نمی ماند. برخی حکام با نگاه به اینکه حکومت شخصی خودشان را تثبیت کنند، نسبت به وعده های مستکبرین دلگرم می شوند؛ برای همین هم آمدند و از قساوت این غده سرطانی نسبت به کودکان مسلمان چشم پوشی کردند؛ آمدند از اشغال این حاکمیت نامشروع بر اراضی مسلمین چشم پوشی کردند. این چشم پوشی کردن، کتمان حقّ و بزرگ کردن کفر است. دست دوستی دادن به کفر است؛ که همه اینها در قرآن منهی است.

 

این استاد حوزه علمیه در کلام پایانی بیان کرد: البته این امر به آخر نخواهد رسید؛ چون قرآن حق را ماندگار می داند و باطل و ظلم را از بین رفتنی می داند./270/260/21/

د, 06/17/1399 - 13:13