آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

برخی هنوز ماهیت آمریکا و غرب را نشناخته اند/ کتب مشکوک نباید اجازه چاپ و انتشار بگیرد

پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید ـ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با انتقاد از شیفتگی برخی افراد در داخل کشور در مقابل غرب و آمریکا، گفتند: با وجود کارنامه و پرونده سیاه آمریکا در زمینه ها و عرصه های مختلف برخی شیفته آنها هستند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم به مسائل روز اشاره کرده و فرمودند: برخی هنوز گویا ماهیت آمریکا و غرب را نشناخته اند و شیفته آنها هستند در حالی که اگر به پرونده و عملکرد آنان نگاه کنند دست از شیفتگی برمی دارند.

 

ایشان با بیان این که آنها حیات خود را در ناامنی می دانند تا بتوانند سلاح های خود را بفروشند و سرمایه ملت ها را غارت کنند، تصریح کردند: آنها منطقه ما را ناامن کرده اند، در سوریه، مصر، عراق، پاکستان، بحرین و یمن جنگ و درگیری ایجاد کرده اند و حالا به اوکراین رسیده اند و ممکن است این کشمکش به یک جنگ جهانی تبدیل شود.

 

معظم له با تاکید بر این که آنها در آمریکای جنوبی و قاره آفریقا نیز ناامنی درست کرده اند، فرمودند: مسلمانان بیگناه در مقابل چشم افسران و سربازان غربی و فرانسوی از سوی مسیحیان متعصب کشته و آواره می شوند و آنها هم تماشا می کنند و صدایی از آنها در نمی آید.

 

ایشان افزودند: ما یک قاچاقچی مواد مخدر را اعدام می کنیم داد کنگره و مقامات آمریکا به آسمان می رود و می گویند حقوق بشر در ایران نقض شد، اما این همه کشتار با چراغ سبز آنها انجام می شود.

 

آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزودند: متاسفانه با این کارنامه و پرونده سیاه هنوز برخی اینها را نمی شناسند؛ هر کجا ناامنی است غربی ها به ویژه آمریکایی ها حضور دارند.

 

ایشان در ادامه از ترویج خرافات در برخی کتاب ها انتقاد کرد و فرمودند: اخیرا یک مشت کتاب هایی برای برآمدن حاجات منتشر می شود و از فروش آنها درآمدی کسب می کنند، مردم مراقب باشند بسیاری از این کتاب ها مملو از خرافات است.

 

معظم له افزودند: در یکی از این کتاب ها که در نامه ای به ما منتقل کرده بودند آمده است که هر کس هفت روز روزه بگیرد و فلان آیه قرآن را فلان مقدار تکرار کند و فلان اذکار را بگوید روز هفتم فردی از در وارد می شود و کیسه ای در دست دارد که 15 سکه در آن است که هرچه مصرف کند تمام نمی شود.

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر ضرورت هوشیاری و مراقبت مسؤولان و مردم در برابر این گونه خرافات تاکید و تصریح کردند: باید مردم را توجه داد اگر دعا و توسل می خواهند به مفاتیح الجنان، مفاتیح نوین، زاد المعاد مرحوم علامه مجلسی و دیگر کتب معتبر مراجعه کنند، نه یک مشت کتب مملو از خرافات.

 

ایشان با بیان این که جلوی خرافات باید گرفته شود، خاطرنشان کردند: کتب مشکوک باید برچیده شود و اصلا از سوی مسؤولان و ارشاد اجازه چاپ و انتشار آنها داده نشود چراکه باعث بدبینی مردم به دین و مذهب می شود./20/12/20

چ, 12/14/1392 - 21:36

دیدگاه جدیدی بگذارید