واکنش آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی به سخنان گستاخانه اوباما و نخست وزیر اسرائیل

پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید ـ  حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به اظهارات گستاخانه رییس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفتند: مردم باید همواره هوشیار باشند و تبری خود را نسبت به این گونه دشمنان کینه توز ابراز کنند. 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید امروز در پایان درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به  فرازهایی از نهج البلاغه امیر المومنین علیه السلام اظهارداشتند : مساله تولی و تبری در اسلام  جایگاه بسیار مهم دارد، همانطوری که مومن  تولی، نسبت به اهل بیت علیهم السلام و دوستانشان دارد، بر او لازم ،ضروری و واجب است که دشمنان خدا را نیز دشمن بدارد .

 

این استاد خارج فقه حوزه  علمیه قم تصریح کردند : اسلام دین جامعی است که در تمامی ابعاد اجتماعی زندگی انسان ها فرامین دارد، خلاصه کردن آن، تنها در اخلاقیات ظلم به اسلام است .

 

حضرت آیت الله نوری همدانی  با بیان این که حفظ کینه و خشم نسبت به دشمنان دین و خدا از سفارشات حضرت امام نیز می باشد، با اشاره به وصیت نامه حضرت امام خمینی رحمةالله علیه بیان داشتند: امام می فرماید«من سفارش می کنم به انقلابی ها که خشم و کینه خود را نسبت به دشمنان اسلام خاموش نکنید »  .

 

ایشان با اشاره به دیدار  اوباما و نتانیاهو در حاشیه اجلاس آیپک افزودند :نخست وزیر رژیم صهیونیستی  با کمال وقاحت و بی شرمی ایران را ترویست می داند و می گوید دشمنان اصلی ما ایران ،حزب الله لبنان و مقاومت سوریه هستند .

 

معظم له تاکید کردند: مردم باید همواره هوشیار باشند و تبری خود را نسبت به این گونه دشمنان کینه توز ابراز کنند .

 

این مرجع تقلید با بیان این که نتانیاهو خود را نجیب می داند  گفتند:دشمنان خدا خود را نجیب می دانند و با کمال وقاحت بیان می کنند که باید برنامه های هسته ای ایران را از بین ببریم تا موفق نشویم آرام نمی نشینیم./30/12/30

چ, 12/14/1392 - 22:56

دیدگاه جدیدی بگذارید