آیت الله العظمی نوری همدانی:

مشکلات معیشتی مردم را آزار می‌دهد / اگر حرف و عمل مسئولان یکی نباشد دین مردم ضربه می‌خورد

حضرت آیت‌ الله نوری همدانی در آستانه ماه مبارک رمضان در در دیدار جمعی از فضلای حوزه علمیه و مبلغان مشهد با تأکید بر بهرمندی از ایام شعبان المعظم و آماده شدن برای ورود به ماه رمضان، وظیفه روحانیت را بسیار مهم دانستند و اظهار داشتند: افتخار کنیم طلبه هستیم، افتخار کنیم روضه خوانی می کنیم، افتخار کنیم مسئله‌ گو هستیم؛ خدمت به مردم و کنار مردم بودن را برای خود کم نشمارید و به آن افتخار کنید.

معظم له خطاب به طلاب ادامه دادند: اول خودمان اهل تهذیب باشیم، ارتباط خود را با صاحب خودمان یعنی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مستحکم‌تر کنیم، اگر سختی هست اگر مشکلی داریم حضرت را نزد خدا واسطه قرار دهیم، یقین بدانید حل خواهد شد.

ایشان افزودند: امروز مردم علاوه بر مطالب ما به عمل ما کار دارند، اگر حرف و عمل یکی نباشد دین مردم ضربه خواهد دید. امروز شبهات سنگینی در فضای مجازی مطرح است، طلاب محترم سعی کنند نیازها را شناسایی کنند و طبق آن نیازها مطالب خود را ارائه کنند و از بیان مطالب ضعیف حقیقتا خودداری نمایند.

این مرجع تقلید اظهار کردند: امروز مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را آزار می دهد اما مشکلات فرهنگی نیز وجود دارد. ما باید در این مشکلات کنار این مردم باشیم. این وضع حجاب ماست و متدینین به ما مراجعه می‌کنند و نگران هستند، اما چگونه باید با مردم سخن بگوییم در حالی که بعضی از برنامه های صدا و سیما خودش مروج بی حجابی و ضد فرهنگی است یا بارها گفتیم ادارات از خودشان آغاز کنند. نمی شود مردم را وادار به کاری کرد درحالی که مراکز زیر مجموعه ما خلاف آن را انجام می‌دهند، بله ما هم همانند متدینین نگران هستیم اما باید از مسیر درست وارد شد مردم بسیار خوب هستند و دیندار هستند؛ این مائیم که باید به وظیفه خود عمل کنیم.

حضرت آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کردند: باور داشته باشیم پای این انقلاب زحمت ها کشیده شده و در راه به ثمر رسیدن و استحکام آن خون ها ریخته شده، باید قدر آن را بدانیم و آن را حفظ کنیم.

ایشان افزودند: از مسئولان مطالبه کنیم که مشکلات مردم را حل کنند و این مردم را پای نظام و انقلاب نگه دارند. امروز رهبری معظم با دلسوزی فریاد می‌زنند که مسؤولان خدمت کنند، مشکلات مردم‌ را حل کنند، ولی متاسفانه بعضی ها گویا نمی شنوند البته زحمات انجام‌ شده را منکر نیستیم.

معظم له تصریح کردند: مسئولان پای درد مردم بنشینند و درد آنها را بدانند، درب اتاقشان به روی مردم باز باشد، ببینند چرا بعضی ها گله مند هستند. مگر همین مردم نبودند که هشت سال جنگ را تحمل کردند و تمام مشکلات را پشت سر گذاشتند چرا الآن گاهی گله می‌کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی یادآور شدند: مسؤولان و مدیران وحدت داشته‌ باشند، اختلاف نکنند و اگر تفاوت نظر دارند به جامعه نکشانند، اختلاف مردم را آزار می‌دهد. جامعه ای که در رأس آن ولی فقیه است اختلاف معنی ندارد. همه حول ایشان وحدت داشته باشند و نگذارند زحمت امام راحل و خدمات این مردم از بین برود.

معظم له افزودند: به مبلغان محترم توصیه می کنم در دفاع از نظام و انقلاب و رهبری کوتاهی نکنید؛ این کشور دشمنان قوی دارد و هیچ وقت هم مثل این زمان متحد نشده بودند؛ دشمن یکسره مشغول بیان مشکلات است ونقاط ضعف را برجسته می کند ما باید مشکلات را برطرف کنیم و خدمات انجام شده را بیان کنیم، جهاد تبیین که رهبری فرمودند یعنی همین خدمات انجام شده گفته شود.

ایشان در پایان اظهار کردند: از خداوند متعال بخواهیم ما را در مسیر حق و ولایت اهلبیت (علیهم السلام) مستحکم بدارد و بخواهیم زمان شناس باشیم و بدانیم که حفظ این انقلاب و نظام با توکل به خدا و عنایت اهلبیت (علیهم السلام) در خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها است

ش, 12/19/1402 - 11:40