کمیت حضور و کیفیت انتخاب

اقدام انسان ها در تمام اموری که به سرنوشت آنها مربوط می‌ شود، بر اساس عقلانیت و ‌دیانت در امور است؛ معیارها و میزان‌ های انتخاب اصلح برآمده از جامعیت دین و عقل است که شخصیت فردی و اجتماعی اشخاص در بکار بستن این معیارها در تشخیص‌ ها و تصمیم ‌ها است.

 

به مناسبت بیست و هشتم خرداد و روز انتخابات، استاد بزرگوار، حسین بنیادی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به موضوع «کمیت حضور و کیفیت انتخاب» پرداخت.

 

پ, 03/27/1400 - 19:26

انتخابات و رعایت انصاف

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد بنیادی با اشاره به موضوع انتخابات و رعایت انصاف گفت:  بهترین دلدادگی و اقتداء به ولایت امیر مؤمنان علی(ع)، آموختن و به کار بستن سخنان و توصیه‌های آن امام همام می‌باشد، یقیناً الگوپذیری و توسعه رفتار علوی در تمام بخش‌های جامعه بویژه برای مسئولین و فعالین اجتماعی، مسیر را برای رسیدن به کمالات و توفیقات حقیقی جامعه هموار می‌سازد و در پرتو همین تعالیم به

ي, 02/26/1400 - 13:58

رسالت مبلغین در ایام کرونایی؛ تقویت و توسعه تقوای فردی و اجتماعی در ماه مبارک رمضان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حسین بنیادی با اشاره به ضرورت‌های تقویت و توسعه تقوای فردی و اجتماعی در ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان دارای یک شأن ذاتی است که دارای ابعاد مختلفی است که شناخت بیشتر از این ماه عظیم و برکات آن که مافوق درک بشر است، موجب بهره‌مندی بیشتر از فیوضات ماه مبارک می‌شود؛ شناخت جهات معنوی و سازندگی روحی و سلامت جسمی و دیگر

پ, 01/26/1400 - 15:30

تبلیغ دین در فضای مجازی سبب تقویت آموزهای دینی می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد بنیادی با اشاره به موج جدید کرونا، تبلیغ و فضای مجازی و تقویت ایمان و باوره ها گفت: بیش از یک سال از شیوع ویروس کرونا در جهان گذشت و آسیب‌ها و آثار متفاوت و شکننده آن همچنان در صدر اخبار قرار دارد؛ با این همه، از آغاز شیوع این ویروس، التجاء به خداوند و عنایات ربوبی و توجه به معنویت و دعا و توسل از جایگاه خاص و برتری قرار

ش, 01/21/1400 - 14:22

حسن نیت، صدق لسان و عمل صالح، سه وظیفه منتظران ظهور

سه موضوع کلی «حسن نیت، صدق لسان و عمل صالح» مجموعه‌ی رفتاری صالحان امت در زمان غیبت و دوره انتظار را در بر می‌گیرد، در واقع آنچه که ویژگی اصلی منتظران امام عصر علیه السلام است سلامت اعمال جوارحی و ظاهری و اعمال جوانحی و باطنی است.

 

استاد حسین بنیادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، سه عنصر«حسن نیت، صدق لسان و عمل صالح» را از برترین ویژگی های منتظران ظهور حضرت بقیة الله الاعظم برشمرد و راه رسیدن به «مقام منتظرین» در عصر غیبت را ایمان واقعی به خدا و وعده‌ های الهی دانست.

 

ش, 01/14/1400 - 15:10

معنویت و اخلاق در آینه بیانیه گام دوم انقلاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد بنیادی استاد درس خارج حوزه علمیه قم در یادداشتی به فرصت های ماه های رجب، شعبان و رمضان برای خود سازی و نهادینه کردن اخلاق در جامعه اسلامی با نگاهی به بیانیه گام دوم انقلاب پرداخته است.

 

ي, 11/26/1399 - 16:26

ابعاد گوناگون شخصیت والای آیت الله مصباح یزدی رضوان الله علیه

مجاهدت‌ ها، سیره عملی و اندیشه ژرف حضرت آیت الله مصباح یزدی، اصلی‌ ترین عامل ماندگاری و ادامه راه ایشان است، تربیت شاگردان فاضل و ممتاز، تولید فکر و تألیف آثار فاخر و مهمتر از همه سبک، سلوک و مجاهدت عالمانه ایشان، مسیر و افقی روشن را در مقابل همه محققین و اندیشمندان قرار داده تا با صلابت اندیشه راه آن علامه مجاهد را ادامه دهند.

 

به مناسبت ارتحال علامه مصباح یزدی رضوان الله علیه، استاد حسین بنیادی از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به گفتگو پرداخت.

 

ش, 10/13/1399 - 14:07

نقش حوزویان در تحقق چشم اندازهای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

بیانیه گام دوم انقلاب منشور و منظومه‌ کاملی است که حوزویان محترم به ویژه اساتید ارجمند می ‌توانند با تفکر و اندیشه انقلابی نسل جوان طلاب و فضلاء و با بیان حقائق انقلاب و اهداف متعالی آن، آرمان‌ های انقلاب را با تبیین صحیح به آنها منتقل نمایند تا حوزه‌ های علمیه همچون همیشه در قله‌ افتخارات علمی و عملی بیاندیشد و‌ بدرخشد.

 

استاد حسین بنیادی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به «بیانیه گام دوم» پرداخت.

 

ش, 09/15/1399 - 18:19

عقلانیت رفتاری در سیره نبوی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حسین بنیادی با اشاره به موضوع «عقلانیت رفتاری در سیره نبوی» گفت: درس‌آموزی از سیره نبوی و ائمه معصومین(ع) بهترین نوع اقتدا و عمل در شیوه‌ و سبک زندگی است که تطابق و تؤامانی شرع و عقل را در اندیشه و عمل انسان‌ها ایجاد می‌کند.

 

ش, 07/26/1399 - 17:46

چرا اسرای اهل بیت(ع) پس از چهل روز به کربلا برگشتند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حسین بنیادی به موضوع اربعین حسینی پرداخت که ماحصل این گفت و گو بدین شرح است:

  

* در ابتدا توضیحاتی پیرامون اربعین أباعبدالله الحسین (ع) بفرمایید.

اربعین شهادت اباعبدالله الحسین علیه السلام، امتداد قیام عاشوراست که حقیقتی از مکتب توحید و جریان توحیدی است.

 

اشتراک در RSS - استاد حسین بنیادی