ریشه مشکلات فرهنگی جامعه «قسمت دوم»

غربی ها برای به بند کشیدن ملت ها، از طریق دانش هایی که در اختیار دارند و مظاهر تمدنیشان، آنها را تحقیر می کنند؛ در قدم دوم، یعنی بعد از اینکه ملت تحقیر شد، قهرا به دنبال آن شیفتگی در پی می آید؛ ملت ها شیفه غرب می شوند. به دنبال شیفته شدن، منحل در آنها می شوند.

 

استاد غلامرضا مهدوی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به ادامه بحث درباره «ریشه مشکلات فرهنگی جامعه» پرداخت. قسمت دوم این گفتگو را در ادامه می خوانیم.

 

د, 09/03/1399 - 10:38

ریشه مشکلات فرهنگی جامعه «قسمت اول»

به نظر می رسد که این امر یک رسالت بر دوش حوزه است؛ ما اگر در عرصه علوم انسانی وارد نشویم، آنها که دست بردار نیستند و با علوم انسانی است که عالم را اداره می کنند و ما را تابع خود می خواهند.

 

استاد غلامرضا مهدوی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، به موضوع «ریشه مشکلات فرهنگی جامعه» پرداخت.

 

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در ابتدای گفتگو خاطرنشان کرد: فرهنگ، به همراه اقتصاد و سیاست سه بعد از ابعاد تحولات اجتماعی لحاظ می گردد.

 

چ, 08/28/1399 - 11:37

هویت یابی با تکیه بر شخصیت های بزرگ دینی

شخصیت هایی که برجستگی و امتیاز دارند، افکار، اعمال و رفتار آنها برای دیگران آموزنده است.

 

به مناسبت ایام عزای سید و سالار شهیدان و اسارت آل الله علیهم صلوات الله، استاد غلامرضا مهدوی از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید در موضوع «هویت یابی از شخصیت های بزرگ دینی» به گفتگو پرداخت.

 

چ, 06/12/1399 - 10:14

لزوم بهره گیری از اکسیر دعا در طول مدت زندگی

در واقع در رتبه قبل از دعا کردن، شخص باید به این باور رسیده باشد که همه کاره عالم خداوند متعال است و عالم بر طبق مشیت اوست که اداره می شود و تدبیر عالم به دست خدای متعال است. این اعتقاد مقدمه می شود تا شخص قهرا در تمام حالات و خصوصا در مواقع بروز و ظهور مشکلات رو به خدا بیاورد و از او استمداد کند.

 

 

اشتراک در RSS - استاد غلامرضا مهدوی