پاسخ به شبهه وجود اختلاس و فساد در حکومت علی (ع)

اخیرا برخی از واعظان مشهور و محترم، در دفاع و توجیه اختلاس های پدید آمده در کشور، آن را با حکومت امیر المؤمنین علی (علیه السلام) مقایسه کرده و حکومت آن امام مظلوم را به وجود اختلاسها متهم نموده اند! چنانکه برخی ادعا کردند که حدود یک سوم نهج البلاغه، در باره متخلفان اقتصادی کارگزاران حکومت علوی است. و برخی مطرح کردند که حدود  سی فساد در حکومت امام – علیه السلام – وجود داشته که امام نتوانست آن ها را ریشه کن نماید و موارد دیگر.

/270/260/20/

ج, 05/27/1402 - 12:47

معاویه در منابع اهل سنت

در این نوشتار، شناخت معاویه، پسر ابوسفیان با توجه به روایات و اخبار نقل شده در منابع اهل سنت است و نگارنده توانست پس از گرداوری آنها را تنظیم نموده و عنوانهای مناسب برای آنها قرار بدهد و تلاش شده است که تنها یگ پژوهش منصفانه بوده و از هرگونه لعن و دشنام و توهین خودداری شود، امید انکه در روشنگری شکگرایان تاثیربخش بوده و پاسخی کافی به پندارهای شخصیت سازان دروغین باشد.

/270/260/20/

ي, 06/13/1401 - 09:23

علی (ع) جان پیامبر (ص)(بررسی آیه مباهله و دلالت آن بر امامت علی (ع))

استاد احمد باقریان ساروی مقاله ای با عنوان «مباهله» که قسمتی از کتاب «زیور خلافت» یا «امامت و افضلیت علی علیه السلام در منابع اهل سنت» نوشته این استاد حوزه علمیه است را در اختیار خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید قرار داده است. این مقاله به مناسبت ماه ذی الحجه  و فرا رسیدن روز عید غدیرخم و نصب امام علی علیه السلام برای پیشوایی بر مسلمانان به شما تقدیم می ‌گردد.

 

(بررسی آیه مباهله و دلالت آن بر امامت علی علیه السلام)

مقدمه

بسم الله الرحمن الرحیم

اشتراک در RSS - استاد احمد باقریان ساروی