ویژگی های کاندیدای اصلح بر اساس آیات قرآن

به مناسبت نزدیک شدن به ایام انتخابات 1400، استاد مجتبی خندان از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به موضوع «بیان ویژگی های کاندیدای اصلح از دیدگاه قرآن» پرداخت.

 

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در ابتدای گفتگو خاطرنشان کرد: خیلی سؤال می شود که آیا قرآن کریم و روایات اهل بیت علیهم السلام درباره اصلح بودن یک شخص بیاناتی دارد یا خیر. قرآن کریم شاید مستقیما برای این امر بیاناتی نداشته باشد؛ ولکن با جستجو و تفحصی که در آیات قرآن، سر نخ هایی برای کاندیدای اصلح از منطق قرآن می توانیم برداشت کنیم.

ش, 03/15/1400 - 12:29

مقام والای حضرت خدیجه سلام الله علیها

به مناسبت دهم ماه مبارک رمضان و وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها، استاد مجتبی خندان از اساتید حوزه علمیه قم به گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید پرداخت.

 

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در ابتدای گفتگو خاطرنشان کرد: دهم ماه مبارک رمضان با وفات بزرگ بانوی اسلام و مادر تمام اهل بیت، همسر نیکوکارِ رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و ثروتمندترین زن شبه جزیره عربستان مصادف شده است.

 

ج, 02/03/1400 - 16:30

اهمیت ماه رمضان

استاد مجتبی خندان از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به موضوع «نگاهی به اهمیت ماه مبارک رمضان» پرداخت.

 

این استاد سطوح عالی در ابتدای گفتگو خاطرنشان کرد: خداوند متعال را شاکر هستیم که به ما توفیق داد تا بتوانیم ماه مبارک رمضان را درک کنیم و از این سفره پر خیر و برکت، نهایت استفاده را بنماییم.

 

چ, 01/25/1400 - 16:09

حیا (حیای ممدوح) «قسمت سوم»

اگر خانواده ها و بانوان محترمه دقت بفرمایند که اصرارهای بی جا نداشته باشند یا تکلف های سنگینی نداشته باشند و مردان خودشان احساس بکنند که الآن یک چیزی لازم است که بخرند، زندگی ها بهتر خواهد شد، تجملات کمتر خواهد شد و مصرف گرایی کم خواهد شد.

 

استاد مجتبی خندان از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به ادامه بحث در موضوع «حیا» پرداخت.

 

س, 11/21/1399 - 12:11

حیا (راه های افزایش حیا) «قسمت دوم»

راه حل رفع بی حیایی، هم اجتماعی و هم فردی است؛ در بعد اجتماعی، به اجتماع و حکومت و نظام مربوط است؛ آقایانی که در رأس نظام هستند، باید در نظر داشته باشند که چه الگوهایی را در جامعه انتشار می دهند و باید سبک ایرانی و اسلامی حفظ شود؛ برخی چیزها دست من نیست؛ وقتی یک خانم برای تهیه لباس به پاساژ می رود و نود درصد مغازه ها یک مد را انتشار می دهند، به تنگنا در می آید؛ این امر دست حکومت و دولت است.

 

ج, 11/17/1399 - 17:48

حیاء (حیای مذموم و ممدوح) «قسمت اول»

همه وجود حضرت زهرا سلام الله علیها دارای فضایل و صفات کمالیه است؛ اما یکی از صفاتی که به فرموده امام باقر علیه السلام رأس صفات است، فضیلت حیا است.

 

به مناسبت میلاد پر نور صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها استاد مجتبی خندان از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به گفتگو پرداخت.

 

چ, 11/15/1399 - 18:00

مقام معنوی حضرت صدیقه طاهره (س)

به مناسبت شهادت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها استاد مجتبی خندان از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به گفتگو پرداخت.

 

فضایل حضرت زهرا (س)

ي, 10/28/1399 - 23:10

تلاش های حضرت زهرا (س) برای احقاق حق امیرالمومنین علیه السلام

حضرت فاطمه سلام الله علیها چه در دوران تنگدستی و چه در زمان گشایش مادی مسلمانان، اصل ساده‌ زیستی را همواره با توجه به شرایط زمانه خودشان اجرا می ‌نمودند.

 

به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت صدیقه طاهره زهرای مرضیه سلام الله علیها استاد مجتبی خندان از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به گفتگو پرداخت.

 

این استاد سطوح عالی در ابتدای  گفتگو دقایقی را به بیان دلنوشته ای در این زمینه پرداخت.

زهرا که عنایتش به دنیا برسد

ش, 10/27/1399 - 09:15

فاطمه زهرا (س) اسوه جهانیان

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: اگر مقرر می ‌شد که زیبایی و کمال در چهره انسانی تبلور یابد، در سیمای فاطمه سلام الله علیها پدیدار می ‌گردید. بلکه دخترم فاطمه از تبلور زیبایی و نیکی هم فراتر است. او از نظر تبار و شرافت و کرامت بهترین مردم روی زمین است.

 

به مناسبت شهادت صدیقه طاهره سلام الله علیها و ایام فاطمیه، استاد خندان از اساتید حوزه علمیه قم به گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید پرداخت.

 

د, 10/22/1399 - 10:19

نحوه برخورد با مشکلات

ما چون در حیطه کاری این عالم دخیل نیستیم و همه حالات این عالم را نمی دانیم، به همین خاطر به اضطرار دچار می شویم. داستان حضرت موسی و حضرت خضر علیهما السلام در پیش روی ما است؛ خضر آن کودک را کشت؛ بعد از آن، کشتی یک عده انسان های فقیر را خراب کرد؛ و در مرحله بعد در حالی که از مردمان یک روستا حتی از خوردن غذایی جهت رفع گرسنگی محروم بودند، به تعمیر دیواری که در حال خراب شدن بود، اقدام می کند. ما علت پشت پرده را نمی دانیم.

 

اشتراک در RSS - استاد مجتبی خندان