مظلومیت های امیرالمؤمنین علیه السلام «قسمت پنجم»

اى مرد اين چه كارى است كه مى ‏كنى؟ در روز قيامت در محضر خداوند درباره دشنام به سرور دوستان خدا و بهترين جانشين رسول خدا چه خواهى گفت؟ مرد شامى مى ‏گويد: در پيشگاه خداوند بزرگ خواهم گفت كه من با مردى جنگيده ‏ام كه فرمانروا و رهبرشان بى ‏نماز است و خود نيز اين فريضه را به جاى نمى ‏آورند، ولى همین مردم شامی نماز جمعه را چهارشنبه می خواندند.

 

ش, 02/18/1400 - 17:15

مظلومیت های امیرالمؤمنین علیه السلام «قسمت ششم»

بعد از 14 قرن علی علیه السلام همچان مظلوم است؛ علی علیه السلام در بین پیروانش مظلوم است؛ چرا که دستورات مولا وسیره او در بین شیعیان به درستی عمل نمی شود والغدیر علامه امینی  فقط 11جلد آن چاپ شده است  مابقی را شیعیان هم هنوز چاپ نکرده اند.

 

به مناسبت ایام شهادت امیر مؤمنان علیه السلام، استاد سید جواد حسینی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به ادامه بحث در موضوع «مظلومیت های امیر مؤمنان علیه السلام» پرداخت.

 

همچنان  علی علیه السلام مظلوم است

ش, 02/18/1400 - 05:32

مظلومیت های امیرالمؤمنین علیه السلام «قسمت چهارم»

این همه سب علی علیه السلام در حالی بود که پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: کسی که علی علیه السلام  را دشنام بدهد، مرا دشنام داده و کسی که مرا دشنام بدهد، خدا را دشنام داده، و کسی که خدا را دشنام بدهد، خدا او را به رو در آتش جهنم می افکند.»

 

به مناسبت شهادت مولا امیرالمؤمنین علی علیه السلام، استاد سید جواد حسینی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به ادامه بحث در موضوع «مظلومیت امیرالمؤمنین علیه السلام» پرداخت.

 

پ, 02/16/1400 - 17:17

مظلومیت های امیرالمؤمنین علیه السلام «قسمت سوم»

آن حضرت پس از گذشت 25 سال از ماجرای سقیفه، در یکی از خطبه هایی که پس از خبر شهادت محمد بن ابوبکر (حاکم مصر به دست ایادی معاویه به وقوع پیوست) ایراد نمود، پرده از این حقیقت برمی داشت و چنین فرمود: نگاه کردم دیدم که برای گرفتن حق خود یاوری جز خاندان خویش ندارم و اگر اقدام م

س, 02/14/1400 - 15:15

مظلومیت های امیرالمؤمنین علیه السلام «قسمت دوم»

کینه هایی که مردم از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم وعلی علیه السلام در دل داشتند، بعد از رحلت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم ظاهر شد.

 

ي, 02/12/1400 - 14:14

مظلومیت های امیرالمؤمنین علیه السلام «قسمت اول»

مظلومیت امیرالمؤمنین علیه‌ السّلام به یک جهت محدود نمی‌ شود و همواره در جهات مختلف، این مظلومیت ساری و جاری بوده است

 

به مناسبت ایام شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام، استاد سید جواد حسینی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به موضوع «مظلومیت امیرالمؤمنین علیه السلام» پرداخت.

 

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در ابتدای گفتگو خاطرنشان کرد: امیرمؤمنان علی علیه السلام آنقدر مظلوم است که غیر مسلمانان نیز بر این مظلومیت گریسته اند.

 

اشتراک در RSS - مظلومیت های امیرالمومنین علیه السلام