برخی از ابعاد شخصیت والای امیر مؤمنان علی علیه السلام

«پروردگار به برادرم علی فضائلی مرحمت کرده که شماره ندارد و هر کس یکی از این فضائل را بگوید (به شرطی که خودش هم اقرار داشته باشد نه اینکه در کتاب بنویسد، ولی به امامت دیگران معتقد باشد) خودش هم قبول داشته باشد و اقرار داشته باشد، در این حالت یکی از فضائل حضرت را بیان کند، خدای متعال همه گناهان او را می آمرزد؛ اگر فضیلتی از فضائل او را بنویسد، تا زمانی که آن نوشته باقی است، ملائکه برای او استغفار می کنند؛ اگر فضیلت او را بخواند، خدا گناهانی را که به چشم انجام داده است می بخشد؛ اگر فضیلتی از فضائل او را

ش, 04/26/1400 - 17:39

نکاتی درباره انتخابات

اگر مردم در رأی دادن های خود، نکاتی را که رهبری بر آن تأکید و سفارش می کنند، در نظر داشته باشند، انتخابات خوب و مؤثرتری خواهیم داشت.

 

استاد سید جواد حسینی از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به گفتگو پرداخت.

 

چ, 03/26/1400 - 21:53

سیره امیر مؤمنان علیه السلام در مبارزه با فساد مالی و اقتصادی در جامعه «قسمت سوم»

استاد سید جواد حسینی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به ادامه بحث در موضوع «سیره امیرمؤمنان علیه السلام در مبارزه با فساد مالی و اقتصادی در جامعه» پرداخت.

 

د) بر خورد شدید با متخلفان و مفسدان اقتصادی

ش, 02/18/1400 - 22:00

مظلومیت های امیرالمؤمنین علیه السلام «قسمت پنجم»

اى مرد اين چه كارى است كه مى ‏كنى؟ در روز قيامت در محضر خداوند درباره دشنام به سرور دوستان خدا و بهترين جانشين رسول خدا چه خواهى گفت؟ مرد شامى مى ‏گويد: در پيشگاه خداوند بزرگ خواهم گفت كه من با مردى جنگيده ‏ام كه فرمانروا و رهبرشان بى ‏نماز است و خود نيز اين فريضه را به جاى نمى ‏آورند، ولى همین مردم شامی نماز جمعه را چهارشنبه می خواندند.

 

ش, 02/18/1400 - 17:15

مظلومیت های امیرالمؤمنین علیه السلام «قسمت ششم»

بعد از 14 قرن علی علیه السلام همچان مظلوم است؛ علی علیه السلام در بین پیروانش مظلوم است؛ چرا که دستورات مولا وسیره او در بین شیعیان به درستی عمل نمی شود والغدیر علامه امینی  فقط 11جلد آن چاپ شده است  مابقی را شیعیان هم هنوز چاپ نکرده اند.

 

به مناسبت ایام شهادت امیر مؤمنان علیه السلام، استاد سید جواد حسینی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به ادامه بحث در موضوع «مظلومیت های امیر مؤمنان علیه السلام» پرداخت.

 

همچنان  علی علیه السلام مظلوم است

ش, 02/18/1400 - 05:32

سیره امیر مؤمنان علیه السلام در مبارزه با فساد مالی و اقتصادی در جامعه «قسمت دوم»

استاد سید جواد حسینی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به ادامه بحث در موضوع «سیره امیرمؤمنان علیه السلام در مبارزه با فساد مالی و اقتصادی در جامعه» پرداخت.

 

ب) معرفی الگوهای عملی به مردم

پ, 02/16/1400 - 21:31

مظلومیت های امیرالمؤمنین علیه السلام «قسمت چهارم»

این همه سب علی علیه السلام در حالی بود که پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: کسی که علی علیه السلام  را دشنام بدهد، مرا دشنام داده و کسی که مرا دشنام بدهد، خدا را دشنام داده، و کسی که خدا را دشنام بدهد، خدا او را به رو در آتش جهنم می افکند.»

 

به مناسبت شهادت مولا امیرالمؤمنین علی علیه السلام، استاد سید جواد حسینی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به ادامه بحث در موضوع «مظلومیت امیرالمؤمنین علیه السلام» پرداخت.

 

پ, 02/16/1400 - 17:17

جامعیت اوصاف امیر مؤمنان علی علیه السلام «قسمت دوم»

استاد سید جواد حسینی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به ادامه بحث در موضوع «جامعیت اوصاف امیرالمؤمنین علی علیه السلام» پرداخت.

 

بيان مدعی

این استاد حوزه علمیه قم در ابتدای این قسمت از گفتگو خاطرنشان کرد: ادعای ما اين است كه علی عليه السلام هم شجاع است و هم گاهی به شدت اظهار ترس می‌ كند، هم سخاوتند است و هم بخيل و....

 

1. شجاعت و ترس امیرالمؤمنین علیه السلام

س, 02/14/1400 - 20:03

مظلومیت های امیرالمؤمنین علیه السلام «قسمت سوم»

آن حضرت پس از گذشت 25 سال از ماجرای سقیفه، در یکی از خطبه هایی که پس از خبر شهادت محمد بن ابوبکر (حاکم مصر به دست ایادی معاویه به وقوع پیوست) ایراد نمود، پرده از این حقیقت برمی داشت و چنین فرمود: نگاه کردم دیدم که برای گرفتن حق خود یاوری جز خاندان خویش ندارم و اگر اقدام م

س, 02/14/1400 - 15:15

جامعیت اوصاف امیر مؤمنان علی علیه السلام «قسمت اول»

استاد سید جواد حسینی از اساتید بزرگوار حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به موضوع «جامعیت اوصاف امیر مؤمنان علی علیه السلام» پرداخت.

 

درمكتب لايموت دردانه علی است

در كون و مكان شاهد فرزانه علی است

در كعبه ظهور كرده تابر همه خلق

معلوم شود كه صاحب خانه علی است

خانه كعبه صدف گشت كه معلوم شود

بين ابناء بشر گوهر يك دانه علی است

اشتراک در RSS - استاد سید جواد حسینی